СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Қазақтың ұлттық ойындары

Категория: Физкультура

Нажмите, чтобы узнать подробности

Оқушылар барлығы орындай алады:

1.Асықты төменнен атып,ойнай алады

2.Асықты жоғарыдан ата алады

 Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

1.Асықты ойнай алады

2.Асықты шеңберден шығара алады

Кейбір окушылар орындай алады:

1.Асық ату ойынында сақаны иіре алады

2.Асық ату техникасын меңгере алады

Просмотр содержимого документа
«Қазақтың ұлттық ойындары»

Ақмола облысы  Целиноград ауданы  Қабанбай батыр ауылының №41 орта мектебі Тақырыбы: Қазақтың ұлттық ойындары Сынып: 7 Күні:06.16.2017 Орындаған: Омаров Айдос Ракимжанович

Ақмола облысы Целиноград ауданы Қабанбай батыр ауылының №41 орта мектебі

Тақырыбы: Қазақтың ұлттық ойындары

Сынып: 7

Күні:06.16.2017

Орындаған: Омаров Айдос Ракимжанович

Осы сабақта менгеруге көмектесетін оқу мақсаттары 7.2.3.3 Қолайлы оқу-үйрену ортасын қалыптастыру бойынша, біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын талқылау және көрсете білу

Осы сабақта менгеруге көмектесетін оқу мақсаттары

7.2.3.3 Қолайлы оқу-үйрену ортасын

қалыптастыру бойынша, біріккен әрі

тиімді жұмыс дағдыларын талқылау және көрсете

білу

Сабақтың мақсаты Оқушылар барлығы орындай алады: 1.Асықты төменнен атып,ойнай алады 2.Асықты жоғарыдан ата алады  Оқушылардың көпшілігі орындай алады: 1.Асықты ойнай алады 2.Асықты шеңберден шығара алады Кейбір окушылар орындай алады: 1.Асық ату ойынында сақаны иіре алады 2.Асық ату техникасын меңгере алады

Сабақтың мақсаты

Оқушылар барлығы орындай алады:

1.Асықты төменнен атып,ойнай алады

2.Асықты жоғарыдан ата алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

1.Асықты ойнай алады

2.Асықты шеңберден шығара алады

Кейбір окушылар орындай алады:

1.Асық ату ойынында сақаны иіре алады

2.Асық ату техникасын меңгере алады

Тілдік мақсат Оқушылардың қабілеттерін көрсетіп,кемшіліктерін анықтау Пәндік лексика және терминология: сақа, оңқай және солақай асық, бүк, шік, тәйке, алшы,иіру, шиіру, шеңбер Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Асық ойын спорт ретінде пайдасы қандай? 2.Асық ойын барысында ережелерін сақтаймыз ба? 3.Асық ойын сабағында қандай жетістікке жетуге болады?

Тілдік мақсат

Оқушылардың қабілеттерін көрсетіп,кемшіліктерін анықтау

Пәндік лексика және терминология:

  • сақа, оңқай және солақай асық, бүк, шік, тәйке, алшы,иіру, шиіру, шеңбер

Талқылауға арналған сұрақтар:

1.Асық ойын спорт ретінде пайдасы қандай?

2.Асық ойын барысында ережелерін сақтаймыз ба?

3.Асық ойын сабағында қандай жетістікке жетуге болады?

Неге екенін айталасынба? 1.Асық ойнаған кезінде жақсы ойнауын бақылай аласын ба? 2.Асық ойыны денсаулыққа қандай пайдасы бар екендігін білесің бе? Алдын ала оқыту

Неге екенін айталасынба?

1.Асық ойнаған кезінде жақсы ойнауын бақылай аласын ба?

2.Асық ойыны денсаулыққа қандай пайдасы бар екендігін білесің бе?

Алдын ала оқыту

Жоспарлаған іс-әрекет

( Б.К.)Сапқа тұру. Рапорт тапсыру.

(Ж)Сабақтың тақырыбын хабарлау.

(Б.Т.)Орыннан оңға, солға бұрылу.Техника қауіпсіздігі

(Ж)Саптық жаттығулар. Жалпы дамыту жаттығулары қозғалыста. Жалпы дамыту жаттығулары бір орында. Аяқты артқа бүгіп жүгіру.

Тізені жоғары көтеріп жүгіру. Оң жақ иықпен адымдап секіру. Сол жақ иықпен адымдап секіру

(Ж)Әрбір адымда секіріп жүгіру

К)Асық ату ойынында асықтарды қойып қалай ату керектігін көрсету

(Т)Оқушыларды екі топқа бөліп, бірінші топ атады, екінші топ қадағалайды

(Тәж)Оқушыларды асық ойынын ойнатып, шырды бұзу

(К)Асықты қалай ойнау керектігін көрсету.

(Т)Шеңбердің сыртында екі топ болады, бірінші топ атып бастайды. Одан кейін екінші топ шырды атады. Қай команда жақсы атады сол команда жеңіске жетеді.

« Асық ату» және «Бес тас» ойынының ережесін түсіндіріңіз және білім алушыларды топқа бөлу арқылы ойындарды ережесімен ойнатыңыз. Асық ойыны  —  қазақ  халқының дәстүрлі ойыны.  Асық  ойыны күндіз де, түнде де ойналады. Күндізгісі – мергендікке, түнгісі – ептілікке баулиды. Иіргенде түскен қалпына қарай асық –  алшы, тәйке, бүк, шік  деп, ал атуға арнап арнайы қорғасын құйылып жасалғаны –  сақа , жақсылары –  оңқы  аталады.

Рефлексия: 1.Кім асықты жақсы атады? 2.Асық ату кезінде қандай қиыншылықтар кездесті? Саралау-Сіз қалай көбірек қодлау көрсетуді жоспарлайсыз? ( Ж)Оқушыларды асық ату ойынын көбірек ойнату Дарынды балалар асық иіруді,шиіру жерлетіп ойнату Бағалау-балалардың материалды меңгерудеңгеін қалай тексеруді жоспарлайсыз •  Қазақтың ұлттық ойыны асық ойнауда шеберлік қабілеттерін көрсетеді •  Асық ату, бес тас ойындарының ережесін, ойнау тәсілін көрсетеді

Рефлексия:

1.Кім асықты жақсы атады?

2.Асық ату кезінде қандай қиыншылықтар кездесті?

Саралау-Сіз қалай көбірек қодлау көрсетуді жоспарлайсыз?

( Ж)Оқушыларды асық ату ойынын көбірек ойнату

Дарынды балалар асық иіруді,шиіру жерлетіп ойнату

Бағалау-балалардың материалды меңгерудеңгеін қалай тексеруді жоспарлайсыз

• Қазақтың ұлттық ойыны асық ойнауда шеберлік қабілеттерін көрсетеді

• Асық ату, бес тас ойындарының ережесін, ойнау тәсілін көрсетеді

Пәнаралық байланыс  Физика-асықтын ауырлық күшіне байланысты траекториясын қадағалау.  Рефлексия  Бүгінгі сабақтың мақсатына толық жете алдым деп ойлаймын, оқушылар әдіс – тәсілдерін жақсы менгерді. Сабағым сәтті өтті деген ойдамын. Жоспарланған сақсы іске асты. Тапсырмалар жас ерекшеліктеріне сәйкес, уақытым тиімді болды.

Пәнаралық байланыс Физика-асықтын ауырлық күшіне байланысты траекториясын қадағалау. Рефлексия Бүгінгі сабақтың мақсатына толық жете алдым деп ойлаймын, оқушылар әдіс – тәсілдерін жақсы менгерді. Сабағым сәтті өтті деген ойдамын. Жоспарланған сақсы іске асты. Тапсырмалар жас ерекшеліктеріне сәйкес, уақытым тиімді болды.

Қорытынды:   Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)?  1: Оқушылардың сұрақ қоюы  2:Шырды және шеңберді үйренді  Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?  1:Жекелей бір-бірімен асық ойнау  2:Ойындар арқылы сабақты жетілдіру  Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?  1:Оқушылардың команда болып ойнауы  2:Жарыстар өткізу

Қорытынды: Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: Оқушылардың сұрақ қоюы 2:Шырды және шеңберді үйренді Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1:Жекелей бір-бірімен асық ойнау 2:Ойындар арқылы сабақты жетілдіру Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1:Оқушылардың команда болып ойнауы 2:Жарыстар өткізу

Назарларынызға рахмет!!!

Назарларынызға рахмет!!!


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!