Сабақтың тақырыбы:
|
Қазақстандағы халық ағарту ісі, мұсылмандық білім беру жүйесі
|
Класы: 8
|
Мақсаты:
|
Қазақстандағы халық ағарту ісінің басты бағыттары,орталықтары мен құрылымын салыстыра отырып,мазмұнын өз бетінше меңгереді
|
Уақыты:
|
Күтілетін нәтижесі:
|
Оқушылар әр оқушы өз пікірін дәлелді қорғап,ойын еркін жеткізе біледі, сын тұрғысынан ойланып, өзін-өзі реттей алады.
|
Сабақтың әдіс-тәсілдері
|
«Зымыран сұрақтары», «Біреуі үйде,үшеуі қонақта» әдісі , «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі, «Тілек ағашы»
|
Кіріктірілген модульдер
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Диалог, Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау
|
Түйінді идеясы:
|
Қазақстандағы халық ағарту ісінің бастапқы қадамдары
|
Кезең
|
Уақыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс- әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Кіріспе бөлім
|
4 минут
|
Психологиялық дайындық «Оқушы үні» тренингі.
Түстер арқылы 4 топқа бөлінеді
|
Бір-біріне сәттілік тілейді.
4 топқа бөлінеді.
|
От шашу
|
Түстер
|
Жаңа сабақ
|
20минут
|
«Зымыран сұрақтары» арқылы тексеріледі.
- П.П. Семенов-Тяньшанскийдің Жетісуға сапары?
- В.Радловтың халық ауыз әдебиетіне қосқан үлесі?
- Т.Шевченконың еңбектері? Т.б
«Біреуі үйде,үшеуі қонақта» әдісі
І топ – Ағарту ісінің басты бағыттары, орталықтары
ІІ топ – Ағарту ісінің құрылымы
ІІІ топ – Исламдық білімнің жағдайы
ІҮ топ – Білім берудің жалпы барысы
|
Оқушылар сұрақтарға ауызша жауап береді
Оқулықпен,мәтінмен жұмыс жасайды. Бірлесе отырып тақырыпты талқылайды.Сөйлеу,ойлау қабілеттері дамиды
|
Топтық бағалау
(Оқушылар бір-бірін білім ағашына алма ілу арқылы бағалайды.)
|
оқулық,
білім ағашы,алмалар
|
Жаңа сабақты қолдану
|
10 минут
|
«Ойлан,жұптас,бөліс» әдісімен пікірлерін ортаға салады
|
Діни білім беру мен мектептегі білім беру ерекшеліктерін
талқылайды
|
От шашу
|
|
Қорытынды
|
8 минут
|
«Тілек ағашы» әдісімен кері байланыс орнату
|
Сабақта алған білімдері мен әсерлерімен
|
Өзін-өзі бағалау
|
Стикер,тілек ағашы
|
Рефлексия
|
3 минут
|
Критериалдық бағалау
|
|
|
|
Қосымша тапсырма:
|
§ 21 тақырыпты оқу, 131-133 беттер
|
Не сәтті өтті?
|
|
Не сәтсіз өтті?
|
|