Мектеп | Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Рудный қаласы білім бөлімінің №13 жалпы білім беретін мектебі"коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
Мұғалімнің аты-жөні: | Закария Г.Б |
Пән/Сынып: | Дүниетану 2 сынып |
Күні | 13.04.2022 |
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Дені саудың – жаны сау |
Сабақтың тақырыбы: | Адам өмірінде табиғат жағдайының алатын орны |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты | 2.2.2.1 Aуa-paйының aдaм өмipi мeн шapуaшылық ic-әpeкeтiнe oң жәнe кepi әcepiн тaлдaу |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: жер бедерін анықтайды Көптеген оқушылар: шаруашылыққа қажетті табиғатты ажыратады Кейбір оқушылар: жер бедерін картаға сызады |
Бағалау критерийі | *жер бедерін анықтайды *шаруашылыққа қажетті табиғатты ажыратады *жер бедерін картаға сызады |
Кезеңдері | Педагогтың әрекеті | Критерий | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Басы 3мин 5-8 Мин | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: Шырылдады қоңырау Біз сабақты бастаймыз Жаңа білім алуға Алға қадам тастаймыз Оқу материалын жариялау: -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады? Тақырып. Адам өмірінде табиғат жағдайының алатын орны Мақсатымыз 2.2.2.1 Aуa-paйының aдaм өмipi мeн шapуaшылық ic-әpeкeтiнe oң жәнe кepi әcepiн тaлдaу Білемін Түсінемін Қолданамын Барлық оқушылар: жер бедерін анықтайды Көптеген оқушылар: шаруашылыққа қажетті табиғатты ажыратады Кейбір оқушылар: жер бедерін картаға сызады | Белсенді әрекетте қатысады Нақты жауап береді Мақсат қояды | Өлең жолдарын оқиды, дауыстап бірге қайталайды Сұрақты тыңдайды, жауабын толық айтады Сабақ мақсатына сай өз мақсатын құрастырады, айтады. | ҚБ Сөздік әдіс ҚБ Сөздік әдіс ҚБ Сөздік әдіс | Слайд 1 бет Сұрақ-жауап Слайд 2 бет |
20-25 минут | Жаңа сабақ Жаңа сабақты түсіндіру Барлық оқушылар: жер бедерін анықтайды Тапсырма.өзің тұратын жер бедерінің анықта.Өз мекенінді анықта Көптеген оқушылар: шаруашылыққа қажетті табиғатты ажыратады жағымсыз жақтарын жазады Тапсырма. Тұратын мекенге табиғаттың қандай шаруашылықпен айналысуға қолайлы екенін тауып сыз. Сергіту сәті Кейбір оқушылар: жер бедерін картаға сызады Тапсырма. Берілген картаға жер бедерінсызып көрсет. Таулар мен өзен көлдерді анықта | Жер бедерін анықтайды Табиғаттың қолайлысын анықтайды Барлығы сергіту жаттығуына қатысады Картаға белгілеп сызады | Дескриптор: -жер бедерін анықтайды -сипаттап жазады -оз мекенін сурет салады Дескриптор -шаруалышық түрінанықтайды -Табиғат түрін ажыратады -Астын сызады Мұғалімнің сөздерін қайталайды, қимыл қозғалыс жасайды. Дескриптор: -жер бедерін сызады -Картаға белгілейді -Ажыратып сызады | ҚБ: бас бармақ әдісі ҚБ: бағдаршам Әдісі ҚБ: сөздік әдіс ҚБ: бағдаршам әдісі | Жұмыс дәптер 64 бет Жұмыс дәптер 64 бет Өлең Жұмыс дәптер 65бет |
5-8 мин | ҚБ тапсырмасы 1.Жер бедерлерін тап. Шөл су Кең жазық Тау биік Жер өзен Көл шөп Орман бұлтты 2. Сұраққа жауап жаз Егіншілікке қандай жер керек? ___________________________ Мал шаруашылығына қандай жер керек? __________________________ 3. Сенің ойыңша жер бедері әр елде әртүрлі ма? неліктен __________________________ Рефлексия Бас бармақ әдісі Не білдің Не қолдандың? Нені меңгердің? | *жер бедерін анықтайды *шаруашылыққа қажетті табиғатты ажыратады *жер бедерін картаға сызады Білдім Меңгердім Қолдандым | Дескриптор 1.ажыратады – 6 б 2.жазады – 2 б 3.анықтайды –2 б Сабақта жеткен мақсатын айту | ҚБ. Өзін –өзі бағалау КОС | Карточ Ка Сурет |