СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Урок с применением "Холодного фарфора"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Інтегрований урок з читання у 2 класі

Тема. Пташка мала, а й та працює. ( В.Сухомлинський « По волосинці»)

Мета: познайомити з новим видом жанру літератури – оповіданням; працювати над удосконаленням навичок виразного, свідомого читання; розвивати вміння визначати головну думку оповідання; оцінювати вчинки дійових осіб; виховувати працелюбність, інтерес до різновидів пташок; розвивати дрібну моторику рук; контролювати мову.

Обладнання: записи на дошці; мультимедійна дошка, аудіо запис із співом пташок, загадки, прислів’я, фотографії пташок та їх гнізд, скульптур; портрет Сухомлинського; пластилін, дощечка, дидактичний матеріал…

Методи і прийоми: «гранування», «мікрофон», « спостереження», дидактична гра.

Хід уроку.

№ 1 І. Орг.момент.

Пролунав у нас дзвінок –

Починається урок!

Працюватимо старанно,

Щоб почути у кінці

Що у нашім 2 класі

Учні просто молодці.

  • У нас сьогодні на уроці читання багато гостей. Привітаймо їх.

Доброго ранку мовим за звичаєм,

Доброго ранку кожному зичимо.

Щастя, здоров’я щиро бажаємо

І гарно вчитися Вам обіцяємо.

  • Всі вони хочуть почути як ви вмієте читати, красиво і правильно відповідати, контролюючі свою мову. Тому повторимо девіз :
  • Гарно читаємо, чітко відповідаємо, мову свою розвиваємо.
  • Це ще не всі гості, із своїми мудрими порадами і цікавими завданнями до нас завітав один лісний мешканець.
  • Хто ж це? (пташка)

Уночі гуляє, а вдень спочиває

Має круглі очі, бачить серед ночі.

(Філін – показ фото ) № 2

- Так, це – Мудрий Філін. А завітав він до нас тому, що сьогодні на уроці мова у нас піде про працьовитість пташок.

ІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Він буде нас навчати, давати цікаві завдання, і познайомить з однією історію про хлопчика Петрика, якого маленька пташечка навчила шанувати труд.

Філін дуже прагне допомогти нам виробити в собі кращі людські якості:

№ 3 працьовитість, чуйність, щедрість, чемність, сміливість, відповідальність. (Хором з дошки читають)

Познайомить зі своїми пернатими друзями, з новим видом мистецтва.

А на при кінці уроку ми спробуємо створити свою пташечку, та показати присутнім у кого найспритніші і роботящі пальчики.

- То ж до роботи!

ІІІ. Мовна розминка.

  1. № 4 Спробуйте повторите те, що мені проговорив Філін.

Філін розумний дуже птах, Живе він тільки у лісах.

№ 5 Ку-ку-ку, ку-ку-ку – сидить пташка на суку!

№ 6 На-на-на, на-на-на – скоро прийде вже весна.

  • Так, а як ви вважаєте, чи скоро прийде весна? Яка зараз пора року? Хвилинка синоптика! (сьогодні 16 лютого, четвер, останній місяць зими. На дворі сумрачно. Весна, за календарем прийде через 13 днів)

2.Фонетична зарядка. Відпрацьовування вимови твердих і м’яких приголосних у кінці слова.

  • У лісі живе багато пташок і співають вони по своєму. Спробуємо ми, як пташки поцвірінькати такі слова. Читаємо парами по стовпчиках.

№ 7 Син тин сад ліс

Синь тінь сядь лізь

  • Прочитати ці слова на одному диханні.
  • Молодці!
  • А тепер прочитайте красиво такі рядки.

№ 8 Можемо гарно ми сидіти

І красиво говорити.

Щоб урок минув не марно,

Будемо вчитись дуже гарно,

Всі здобудемо знання:

Андрій, Дмитрик, Костя, я!

- Що ви читали? (вірш)

- Чому так вирішили? ( Римуються слова)

ІV. Розбір теми і мети уроку.

- Які ще жанри літератури, крім віршів, ви знаєте?

- Спробуйте прочитати відповідь в зашифрованому слові.

№ 9 ОваПосОВкуІлдДАняяННитЯ.

№ 10 оповідання

№ 11_ Оповідання – це розповідний, прозовий твір про різні випадки з життя людей, тварин. На відміну від віршів, речення в оповіданні не римуються.

Сьогодні ми познайомимося з оповіданням Василя Сухомлинського, яке називається « По волосинці». Хто пам’ятає, ким був Сухомлинський? (Був вчителем)

№ 12Портрет Сухомлинського.

-Яковецький підготовив нам біографію Сухомлинського, давайте його уважно послухаємо.

- (Василь Сухомлинський народився 1918 році, 15серпня в с. Васильківці на Полтавщині, у селянській сім’ї. Крім Василя у сім’ї було ще троє дітей. Батьки ніколи не сварилися між собою і не карали своїх дітей. Може тому всі обрали професію вчителя. В. Сухомлинський – найвідоміший педагог і письменник. Він працював у школі 35 років. В.Сухомлинський – заслужений вчитель України.

Василь Олександрович дуже любив дітей і написав для них багато цікавих оповідань, казок. Його твори вчать вас бути добрими, чуйними, працьовитими, щоб любили батьків, а також свою прекрасну Батьківщину.)

  1. Опрацювання оповідання В. Сухомлинського « По волосинці».

с.49-51,

  • Мабуть, це оповідання буде нас чомусь учити? Послухайте уважно, про що йдеться мова.
    1. Читання вчителем.
  • Чи сподобалося оповідання?
  • Чого воно нас вчить?

2. Словникова робота. Гра «Перекладач»

№ 13 Філін погано розуміє українську мову, допоможемо йому, пограємо в гру « Перекладач».

(читання слів учнями ланцюжком, перекладання)

№ Онук вузлик щоразу

весняного пляшку хвилювання

першокласник в дзьобику працьовита

ледаченьким волосяне задуманий

2 назвіть слово-антонім до слова Ледаченький – (працьовитий)

№ 14 3. Робота над аналізом змісту.

- Хто пішов до лісу?

- Скільки років було Петрикові?

- Що дала бабуся нести Петрикові?

- Чому він не захотів нести вузлик? Чи справді він був дуже важким?

- Про що це свідчить?

- Що зробили бабуся з онуком прийшовши до лісу?

- Що вони побачили?

- Що так вразило хлопчика?

- Чому він замислився?

- Яка головна думка оповідання?

4. Фізхвилинка.

Щось набридло нам сидіти

Треба трошки відпочити.

Руки вгору, руки вниз.

До підлоги нахились.

Руки вгорі, руки в боки

Застрибаєм, як сороки

Як сороки покружляли

І за парти посідали.

4. Читання оповідання «ланцюжком»

5. Гра «Розвідники»

- Скільки разів у тексті зустрічається слово?

І варіант – бабуся ( 7р )

ІІ варіант – Петрик ( 7 р )

6.Гра « Читання Незнайки».

Вчитель читає речення замінюючи деякі слова. Учні повинні помітити «помилку», прочитати речення правильно.

7. Перевір себе, з’єднавши частини речення.(робота з дидактичним матеріалом в парах)

Першокласник Петрик… був ледачим хлопчиком.

Прийшовши до лісу… бабуся з онуком сіли відпочити.

Пташка швидко літала до гнізда…. щоразу приносячи по волосинці.

Перевірка виконаного, зачитують по рядку, інші перевіряють.

- Яка пташка будувала своє житло?

- Яка пора року зображена на малюнку? Подивіться? Доведіть що це не літо? (гнізда будують весною, вдягнені люди).

- А чи однаково пташки будують гнізда?

Робота з ілюстраціями пташок на мультимедійній дошці.

№ 15 Філін хоче показати вам гнізда деяких птахів. Які дуже терпляче виконують цю роботу. Гнізда як і яєчка у них зовсім різні, і будують їх вони не один день. А хтось побачив гніздо,яке пташки не робили самі? Хто його зробив, навіщо? (ШПАКІВНЯ)

VІІ Народна мудрість. Прислів’я.

№ 16 Прочитаємо прислів’я з дошки:

Робота – ворог ледаря.

У ледаря завжди дві роботи.

Маленька праця – краща за безділля.

Всяка пташка своє гніздо знає.

У всякої пташки свої замашки.

8. Труд. Скульптура.

1. - Діти, подивіться, хто в мене в руках? (пташка)

- Може хтось знає як можна назвати цей вид мистецтва?

-№ 17 Діти це – скульптура. Така річ яку можна розглянути з усіх боків. Вони можуть бути дуже маленькі і дуже великі. Зроблені із чого завгодно: скла, дерева, глини, металу.

  1. Людей, які працюють над скульптурами називають СКУЛЬПТОРАМИ. Зараз на одну хвилинку ви зможете стали маленькими скульпторами.
  2. № 18 Увага, спробуйте за хвилинку зліпити пташку з «холодного фарфору».
  3. Практична робота.

( Із різнокольорових шматочків, пір’їнок, насіння, діти швидко роблять пташку.)

VІІІ Домашнє завдання.

С49-51, виразне читання, переказ, відповісти на питання.

ІХ Підсумок уроку.

Х. Хвилинка розваги

На тополі високо-високо

Стрекотить білобока. (сорока).

От було б менше снігу, якби

Були б ситі усі. (голуби).

А ось тут на малім деревці,

Ніби кульки сидять. (горобці).

Все замерзло, немає водички.

Між гілками літають. (синички).

Відгадати за малюнком пташку.

22.01.2016 03:12


Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!