СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Тепе теңдікті дамыту.

Категория: Физкультура

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қысқа мерзімді жоспар

 

 

Қысқа мерзімді жоспар

 

Пәні:   Дене шынықтыру.                   Мектеп: Пенжім ОМ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:    2.3  Гимнастика арқылы денені дамыту

Күні:                                                     Мұғалімнің аты-жөні:  РайсовД.К.

Сынып:   2 а ,в.                                   Қатысқандар саны:       Қатыспағандар саны:

Cабақ тақырыбы

Тепе теңдікті дамыту.

Оқу мақсаты

2.2.2.1 Әрекет мақсаттарына қол жеткізу үшін командада жұмыс істей бастайды және өзіндік жұмыс жөніндегі білімді нығайтады

2.2.5.1. Қажет болған жағдайда  шығармашылық міндеттерді талқылау және қолдану

Оқу бағдарламасына  сілтеме

2.2  Мақсатқа қол  жеткізу үшін командалық жұмыстағы  көшбасшылық дағдылар

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:.

 Тепе-теңдікті сақтап жүру кезінде  қозғалыс түрін  атайды.

Көптеген оқушылар:

тепе-теңдікті сақтау қасиетінің маңыздылығын ұғынады.

Кейбір оқушылар:.

ойынның ережесін сақтап  орындау

Жетістік критерийлері

 Өзіндік  және  топтық  жұмыс  кезінде  қимыл-

қозғалыс мақсаттарына қол жеткізуге қатысты ережелерді

атайды және ұстанады

Тілдік  мақсаттар

 

  Кеңістік, бағыт  жылдамдық, баяу .  тізе, аяқ, іш, арқа, қол,

 байланыс, идеялар, іс-әрекеттер, бірізділік , ептілік,  тепе-теңдік,  үйлесімділік,  күш, жылдамдық .өрмелеу.

Құндылықтарды дарыту

- Сыйластыққа  тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

 Өзін-өзі тану  пәні

 

Сабақ барысы

Б = бүкілсыныптық жұмыс Жж = жұптық жұмыс Тәж = оқушы тәжірибесі Ф = формативті бағалаудың мүмкіндіктері Т = топтық жұмыс Ж = жеке жұмыс К = оқытушы көрсетеді.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған

іс-әрекет 

 

Ресурстар

Сабақтың басы

(10 мин)

Б.С.К. Жағымды орта қалыптастыру.

Б.С.К. шаттық шеңберін қуру.

Т.Ж.К мақсатын қуру.

Іс-әрекетке 

арналған кең алаң.

Сабақтың ортасы

(25 мин)

 

 

 

 

Сәлемдесу. Сапқа   тұрғызу. сабақ барысын түсіндіру. Қауіпсіздік және тәртіп ережелерін  сақтау  керек  екендігін айту.

Жалпы  дамыту  жаттығулары:  залды   айланып  жайлап  жүру,

жүгіру жаттығулары:, тізені  биік  көтеріп  жүгіру,

оңға  және  солға  қарай  тіркеме  адыммен  жүгіру, артпен  жүгіру, баяу  жүру. баяу жүріспен терең тыныс алып демді қалыпқа келтіру

Әр түрлі құрылғыда орындалатын жаттығуларға қатысады.

 

(Б,  Т,  Ф)  Білім  алушылардың  екі командада  бір  тізбекке  тұрады.  Әр команданың  алдында  гимнастикалық орындық,  табанымен  жоғары  қойылады. Белгі  бойынша  бірінші  ойыншылар гим-настикалық  орындықтың  үстімен жүріп өтіп, фишкаға дейін жүгіріп, қолын тигізіп,  артқа  қайтады  Келген  ойыншы қолын  екінші  ойыншының  қолына тигізгенде  ғана,  екінші  ойыншы  жүгіріп шығады.  Тапсырманы  орындағасын ойыншы  тізбектің  соңына  тұрады. Эстафетаны  бірінші  аяқтаған  ойыншылар командасы   жеңімпаз болады.

Кең  алаң. 

ысқырғыш,

 

 

 

 

 

 

 

Гим-лық

орындық,

Шеңбер.

 

Сабақтың соңы

(5 мин)

Сәттілік рефлексиясы  Мен қалаймын .Мен тырысамын . Менің қолымнан келеді.

 

 

оқушыларға қалай  көбірек қолдау көрсетуді  жоспар-лайсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Тапсырмаларды орындау үшін қимыл-қозғалыс кезінде  нені сақтау қажет екенінтүсінеді.  Жұпта ой  бөліседі.

Оқушылардың өз бетінше, жұппен тапсырма бойынша жұмыс істеуі, өз бетінше қателерін түзеу, еркін ойларын жеткізу.

қауіпсіздік ережесі сақталуын

қадағалау.

Сабақ бойынша рефлексия

 

 

- Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары дұрыс қойылған.

- Оқушылардың барлығы мақсатқа  жетті.

-Сабақ уақыттары сақталды.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1:

2:

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1:

2:

 

         

                                            Оқу ісінің меңгерушісі                            Тоқтарбекова Г.Қ.

 

Cабақ тақырыбы

Өрмелеу

Оқу мақсаты

2.1.4.1 Қимыл кемшіліктерін түзету қабілеттілігін дамыту үшін қозғалу машықтары бойынша өзінің күшті жақтарын және кемшіліктерін түсінеді және түсіндіреді

Оқу бағдарламасына  сілтеме

1.5. Кеңістікте   қозғалыс әрекеттерін талдай біл

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:.

 Гимнастикалық қабырғаға  қимыл-қозғалысты үдеу  арқылы өрмелеу

Көптеген оқушылар:

Гимнастика жаттығуларын   (ретімен,  бірқалыпты,  бірнеше

рет қайталау, досының көмегімен орындау .

Кейбір оқушылар:.

Гимнастикалық  жаттығуды мұғалімнің белгісі бойынша орындау

Жетістік критерийлері

• Дене  жаттығуларын  орындау  барысында  туындайтын

тәуекелдерді  атайды

Тілдік  мақсаттар

 

  Кеңістік, бағыт  жылдамдық, баяу .  тізе, аяқ, іш, арқа, қол,

 байланыс, идеялар, іс-әрекеттер, бірізділік , ептілік,  тепе-теңдік,  үйлесімділік,  күш, жылдамдық .өрмелеу.

Құндылықтарды дарыту

- Сыйластыққа  тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

 Өзін-өзі тану  пәні

 

Сабақ барысы

Б = бүкілсыныптық жұмыс Жж = жұптық жұмыс Тәж = оқушы тәжірибесі Ф = формативті бағалаудың мүмкіндіктері Т = топтық жұмыс Ж = жеке жұмыс К = оқытушы көрсетеді.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған

іс-әрекет 

 

Ресурстар

Сабақтың басы

(10 мин)

Б.С.К. Жағымды орта қалыптастыру.

Б.С.К. шаттық шеңберін қуру.

Т.Ж.К мақсатын қуру.

Іс-әрекетке 

арналған кең алаң.

Сабақтың ортасы

(25 мин)

 

 

 

 

Сәлемдесу. Сапқа   тұрғызу. сабақ барысын түсіндіру. Қауіпсіздік және тәртіп ережелерін  сақтау  керек  екендігін айту.

Жалпы  дамыту  жаттығулары:  залды   айланып  жайлап  жүру,

жүгіру жаттығулары:, тізені  биік  көтеріп  жүгіру,

оңға  және  солға  қарай  тіркеме  адыммен  жүгіру, артпен  жүгіру, баяу  жүру. баяу жүріспен терең тыныс алып демді қалыпқа келтіру.

Жаттығуларды орындау кезінде қимыл-қозғалыста болған өзгерістерді сипаттап айту.

Дескриптор         Білім алушы

−  жаттығуларды ретімен орындайды;

−  өз қозғалысының жақсы жақтарын ( ептілігін, сенімділігін,

орындау үйлесімділігін) көрсетеді;

−  өзінің қозғалысындағы осал тұсын (қол мен аяқты дұрыс алмау,

қорқыныш, үйлесімділіктің жоқтығы т.б.) анықтайды.

Кең  алаң. 

ысқырғыш,

Гим-лық

қабырға.

 

Сабақтың соңы

(5 мин)

Сәттілік рефлексиясы  Мен қалаймын .Мен тырысамын . Менің қолымнан келеді.

 

 

оқушыларға қалай  көбірек қолдау көрсетуді  жоспар-лайсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Түрлі  дене  жаттығуларын  орындау  кезінде  өзінің

қозғалыс  машығының    жақсы  және  осал  тұстарын 

ажыратады

Оқушылардың өз бетінше, жұппен тапсырма бойынша жұмыс істеуі, өз бетінше қателерін түзеу, еркін ойларын жеткізу.

қауіпсіздік ережесі сақталуын

қадағалау.

Сабақ бойынша рефлексия

 

 

- Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары дұрыс қойылған.

- Оқушылардың барлығы мақсатқа  жетті.

-Сабақ уақыттары сақталды.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1:

2:

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1:

2:

 

         

                                              

                                          Оқу ісінің меңгерушісі                            Тоқтарбекова Г.Қ.

 

Просмотр содержимого документа
«Тепе теңдікті дамыту.»


Қысқа мерзімді жоспар


Пәні: Дене шынықтыру. Мектеп: Пенжім ОМ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2.3 Гимнастика арқылы денені дамыту

Күні: Мұғалімнің аты-жөні: РайсовД.К.

Сынып: 2 а ,в. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Cабақ тақырыбы

Тепе теңдікті дамыту.

Оқу мақсаты

2.2.2.1 Әрекет мақсаттарына қол жеткізу үшін командада жұмыс істей бастайды және өзіндік жұмыс жөніндегі білімді нығайтады

2.2.5.1. Қажет болған жағдайда шығармашылық міндеттерді талқылау және қолдану

Оқу бағдарламасына сілтеме

2.2 Мақсатқа қол жеткізу үшін командалық жұмыстағы көшбасшылық дағдылар

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:.

Тепе-теңдікті сақтап жүру кезінде қозғалыс түрін атайды.

Көптеген оқушылар:

тепе-теңдікті сақтау қасиетінің маңыздылығын ұғынады.

Кейбір оқушылар:.

ойынның ережесін сақтап орындау

Жетістік критерийлері

Өзіндік және топтық жұмыс кезінде қимыл-

қозғалыс мақсаттарына қол жеткізуге қатысты ережелерді

атайды және ұстанады

Тілдік мақсаттар


Кеңістік, бағыт жылдамдық, баяу . тізе, аяқ, іш, арқа, қол,

байланыс, идеялар, іс-әрекеттер, бірізділік , ептілік, тепе-теңдік, үйлесімділік, күш, жылдамдық .өрмелеу.

Құндылықтарды дарыту

- Сыйластыққа тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Өзін-өзі тану пәні



Сабақ барысы

Б = бүкілсыныптық жұмыс Жж = жұптық жұмыс Тәж = оқушы тәжірибесі Ф = формативті бағалаудың мүмкіндіктері Т = топтық жұмыс Ж = жеке жұмыс К = оқытушы көрсетеді.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған

іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

(10 мин)

Б.С.К. Жағымды орта қалыптастыру.

Б.С.К. шаттық шеңберін қуру.

Т.Ж.К мақсатын қуру.

Іс-әрекетке

арналған кең алаң.

Сабақтың ортасы

(25 мин)




Сәлемдесу. Сапқа тұрғызу. сабақ барысын түсіндіру. Қауіпсіздік және тәртіп ережелерін сақтау керек екендігін айту.

Жалпы  дамыту  жаттығулары:  залды   айланып  жайлап  жүру,

жүгіру жаттығулары:, тізені  биік  көтеріп  жүгіру,

оңға  және  солға  қарай  тіркеме  адыммен  жүгіру, артпен  жүгіру, баяу  жүру. баяу жүріспен терең тыныс алып демді қалыпқа келтіру

Әр түрлі құрылғыда орындалатын жаттығуларға қатысады.


(Б, Т, Ф) Білім алушылардың екі командада бір тізбекке тұрады. Әр команданың алдында гимнастикалық орындық, табанымен жоғары қойылады. Белгі бойынша бірінші ойыншылар гим-настикалық орындықтың үстімен жүріп өтіп, фишкаға дейін жүгіріп, қолын тигізіп, артқа қайтады Келген ойыншы қолын екінші ойыншының қолына тигізгенде ғана, екінші ойыншы жүгіріп шығады. Тапсырманы орындағасын ойыншы тізбектің соңына тұрады. Эстафетаны бірінші аяқтаған ойыншылар командасы жеңімпаз болады.

Кең алаң.

ысқырғыш,








Гим-лық

орындық,

Шеңбер.


Сабақтың соңы

(5 мин)

Сәттілік рефлексиясы Мен қалаймын .Мен тырысамын . Менің қолымнан келеді.



оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспар-лайсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Тапсырмаларды орындау үшін қимыл-қозғалыс кезінде нені сақтау қажет екенінтүсінеді. Жұпта ой бөліседі.

Оқушылардың өз бетінше, жұппен тапсырма бойынша жұмыс істеуі, өз бетінше қателерін түзеу, еркін ойларын жеткізу.

қауіпсіздік ережесі сақталуын

қадағалау.

Сабақ бойынша рефлексия



- Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары дұрыс қойылған.

- Оқушылардың барлығы мақсатқа жетті.

-Сабақ уақыттары сақталды.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1:

2:

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1:

2:


Оқу ісінің меңгерушісі Тоқтарбекова Г.Қ.




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!