Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:6.1В Ғалам.Жер. Адам. Мұғалімі: Елубаева Г.К |
| |
Сынып: 6 | | |
Сабақтың тақырыбы | Жер туралы жалпы мағлұматтар | |
Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасәйкес) | 6.2.2.1 Жер бетіндегі бақыланатын үдерістер мен құбылыстарды түсіндіру 6.2.2.2 Жердің қасиеттерін түсіндіру | |
Сабақтың мақсаты | Жер бетіндегі бақыланатын үдерістер мен құбылыстарды түсіну Жер қасиеттерін және ерекшелігн сипаттау Жер бетіндегі географиялық нысандардың, құбылыстардың және үдерістердің ерекшеліктерін ажыратып, мысал келтіру | |
Бағалау критерийі | -Жер бетіндегі бақыланатын үдерістер мен құбылыстарды түсінеді. -Жер бетіндегі географиялық нысандардың, құбылыстардың және үдерістердің ерекшеліктерін сипаттай алдады. Үдерістер мен құбылыстарды ажырата алады. | |
Тілдік мақсаттар | Айтылым жазылым суреттерді қолдана отырып, жер бетіндегі құбылыстарды ауызша және жазбаша сипаттайды. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:- жер, үдеріс, құбылыс,сейсмология, Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Жыл дегеніміз.................. Жер бетіндегі құбылыстардың түрлері................................ Жердегі үдерістер............................................байланысты. Тәулік бұл........................................... | |
Құндылықтарға баулу | Жалпыға бірдей еңбек қоғамы Еңбек жәнешығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы білім алу «Мәңгілік Ел» 5-ші құндылық | |
Пәнаралық байланыс | Математика, физика,биология | |
Алдыңғы білім | 5.2.2.1 Жер ғаламшарының пайда болуын түсіндіру | |
| |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Дереккөздер, ресурстар | |
Сабақтың басы | Сыныпта жағымды ахуалтудыру. Сәлемдесу. Ұйымдастыру.Түгендеу «Топқа бөлу» сурет арқылы ( Жер, Күн, Ай,Жұлдыз) Жыл мезгілдерінің ауысуы) төрт топқа бөлу «Миға шабуыл» жедел сұрақтар Жердің Күн жүйесіндегі орны? Жердің көлемі? Жердің қабаттары? Жердің пішіні? Жердін Күннен арақашықтығы? | Суреттер | |
Сабақтың ортасы | (Т)«Әрқайсысы әрқайсысын оқытады»әдісі Топ Жер бетіндегі бақыланатын үдерістер Топ жер бетіндегі болатын құбылыстар Топ Үдерістер мен құбылыстардың қасиеттері Жердің қасиеттері құрылысы Дескриптор: -Жер бетіндегі үдерістерді анықтайды -Жер бетіндегі құбылыстарды ажыратады -Үдерістер мен құбылыстардың қасиеттерін салыстырады Жердің қасиеттерін атап айтады. Қ.б« Басбармақ »әдісі ( Ж ж)«Ойлан, жұптас, бөліс»әдісі Берілген суреттерден үдерістер мен құбылыстарды ажырытып,кестеге орналастырыңыз.Ойлан: Жұптас : Бөліс: Үдеріс пен құбылыстың айырмашылығы мен ұқсастығы неде? Дескриптор Үдеріс пен құбылыс аттарын табады Үдеріс пен құбылыс түрлерін ажыратады Үдеріс пен құбылыстың айырмашылығы мен ерекшелігін жазады Қ.б « Шапалақ» әдісі Д(саралау)«Ойлан тап» әдісі Кесте толтырыңыз № | Үдерістер мен құбылыстар түрлері | Анықтамасы | Мысал келтір | 1 | Жер сілкіну | | | 2 | Цунами | | | 3 | Топырақтың түзілуі | | | 4 | Жанартаудың атқылауы | | | Дескриптор Құбылыстардың анықтамасын біледі, мысал келтіреді Үдерістердің анықтамасын біледі мысал келтіреді. Қ.б «Күлегештер» әдісі | , суреттер, ватман,түрлі-түсті қаламдар, бұлт,күн,ағаш бейнеленген смайликтер Smk – 6 сынып қалыптастырушы бағалау тапсырмасы 7 бет Алматыкітап 6 –сынып 201841- бет | |
Сабақтың соңы | «Аяқталмаған сөйлем» Бүгін мен---------------------------білдім. Мен үшін --------------------------қызық болды. Маған ------------------тапсырмаларды орындау қиын болды. Мен қосымша----------------------------------біліп келемін. | | |
Саралау – Сізоқушыларға қандайтәсілменкөмектесесіз? Сізбасқаларға қарағанда қабілетті оқушыларғақандайтапсырмалар бересіз? | Бағалау – СізОқушылардың Материалдыигерудеңгейінқалай Тексеруді жоспарлапотырсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасынсақтау. Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану | |
Саралау тапсырмалары мақсатқа сай құрастырылған. Тапсырма құрастыру барысында оқушылардың деңгейі ескерілген.Деңгейі орташа оқушылар тапсырманы орындай алады.Ал мотивациясы төмен оқушыларға мұғалім әрдайым көмек, нұсқау көрсетеді.Бұл оқушыларды шабыттандырады, уәждейді. | «басбармақ» «Шапалақ» «Күлегештер» | Сабақ кезіндегі сынып бөлмесіндегі қауіпсіздік ережелерімен мұқият т | |