СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Жазбаша көбейту және бөлу

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Өзектендіру 

Т. Жүгірме диктант

Тапсырма:

6 жүздік және 3 ондвқтан тұратын санды жаз.

582 санында барлығы неше жүздік бар?

Ондық разрядтарды 5 цифры болатын үш таңбалы санды жаз.

12 ондықты 2 есе арттыр.

Просмотр содержимого документа
«Жазбаша көбейту және бөлу»

Бөлімі: Жазбаша көбейту және бөлу

Мектеп: Еңбекшіқазақ

Күні: 03.04.2018ж

Мұғалімнің аты-жөні: Әшімова А. А.

3-сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

131-сабақ

Тақырыбы:


140∙2, 280:2 түріндегі жазбаша көбейту және бөлу / Судың адам өміріне қажеттілігі

Оқу мақсаты:

3.1.2.13 бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану.


Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың барлығы:

бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін танып біледі.

Оқушылардың көпшілігі:

бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолданады, әріпті, санды өрнектерді (үш амалдан артық) салыстырады.


Оқушылардың кейбірі:

бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритміне мысал келтіре алады.


Жоспар

Жоспарланған уақыт (минут)

Жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар


0-2

Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылармен судың адам өміріне қажеттілігі жайында әңгімелесу.

- Судың пайдасы бар ма?

- Судың адам өміріне қажеттілігі қандай?

Судың қасиеттері туралы айту.

Сен адам тамақ­сыз бірнеше апта шыдаға­нымен, сусыз 3-4 күн ғана өмір сүре алатынын білесің бе?

Ырым-тыйым сөздер айтқызу.

-Су ішкен құдығыңа түкірме!

-Су бетін ашық қалдырма!

-Түнде суға барма!

-Шелектегі суға аузыңды батырма!

- Суды ластама!

-Суды үнемде!

- Қайнамаған суды ішпе!


Теңіз суреттері

2-слайд


Ақпарат жазылған қағаз



3-слайд






Ырым-тыйым сөз жазылған қағаз


3-5

Өзектендіру.

(Т.) Жүгірме диктант.

Тапсырма:

  • 6 жүздік және 3 ондықтан тұратын санды жаз;

  • 582 санында барлығы неше жүздік бар?

  • 520 санында барлығы неше ондық бар?

  • Ондық разряды 5 цифры болатын үш таңбалы санды жаз.

  • 12 ондықты 2 есе арттыр.

Бармақ арқылы бағалау

Тапсырма дұрыс болса, бармақ жоғары қарай, қате болса, бармақ төмен қарай бағытталады.

Тапсырма жазылған кағаздар






А-4 қағазы



6-10





11-27

Мақсат қою (проблемалық жағдаят)

Жаңаны ашу.

1-тапсырма

а) Көбейтудің баған түрінде орындалуын түсіндіру.

.2-тапсырма

Түсіндіру:

Баған түрінде бөлу алгоритмін түсіндіру.

Түсіндіре отырып алғашқы бекіту.

(Ж.) №3тапсырма.

"Сен маған, мен саған" әдісі

Жұптағы 1- оқушы бір өрнекті орындап, жұбына береді.Жұбы тексереді.Келесі өрнекті де осылай орындайды.

230∙3=690 420∙2=840 690:3=230 480:2=240

Жұпта бағалау

Көршәмді бағалау әдісі арқылы бағалайды.

Жаңаны қолдану.

(Ж.) №5 тапсырма

Теңдеулерді шешу.Теңдеулердің түбірін өсу ретімен жазып,үлкен суқойманы анықтау.Суқойманың атқаратын ролін баяндау.

160+у=310∙2 797-y=340∙2

160+у=620 797-y=680

y=620-160 y=797-680

y=460 y=117

160+460=310∙2 797-117=340∙2

620=620 680=680


x+18=220:2 192-x=440:4

x+18=110 192:x=110

x=110-18 x=192-110

x=92 x=82

92+18=220:2 192-82=440:4

110=110 110=110

Суқойма не үшін қажет? (Электр энергиясын алу, ауыл шаруашылығын суландыру, елді мекендерді ауызсумен қамтамасыз ету үшін т.б.)

"Отшашу" арқылы бағалау


Оқулық, карточкалар






Оқулық, дәптер







4-слайд

Жазбаша көбейту, бөлудің үлгісі

























38-40

Рефлексия.

- Бүгінгі сабаққа қандай мақсат қойдық?

- Ол мақсатқа жеттік пе?

- Сабақ барысында қандай қиындықтар кездесті?

- Ол қиындықтар енді қайталанбас үшін не істеуге болады?

14-слайд







Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!