СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

" Виртуалды лабиринттен шығуды табу қысқа мерзімді жоспар"

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ұйымдастыру сәті

  1. Оқушылармен амандасу, қатысушыларды тексеру.
  2. Адвокат сайлау, сәлемдесу салттары
  3. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын құру

Оқушылардан лабиринтті қайда кездестіргені туралы мысал келтіруін сұраймын. Оқушылардың жауаптарының қосымшасы ретінде лабиринттер мен құрылыс мысалдары слайдтар пайдаланамын.

Оқушылармен біріге отырып, сабақтын мақсатын анықтау/оқыту мақсаты

Просмотр содержимого документа
«" Виртуалды лабиринттен шығуды табу қысқа мерзімді жоспар"»

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Біздің өміріміздегі алгоритмдер

№19 сабақ

Мектеп: №30 мектеп-гимназиясы

Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары

Асанова Н.Б __________

Күні:

5 « а» __________________

5 «ә»___________________

5 « б»___________________

5 « в»__________________

5 « г»__________________

Мұғалімнің аты-жөні: Мейрахатқызы Назген

Сынып: 5

Сабақ №19

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Виртуалды лабиринттен шығуды табу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу

мақсаттары

5.3.2.3 –орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіру

5.3.2.2 – алгоритмді сөз түрінде ұсыну

Сабақтың мақсаты

Бағалау критерийлері

Барлық оқушылар:

алгоритмді ауызша түрде ұсынады

Оқушылардың басым бөлігі:

  • «орындаушы», «орындаушының командалар жүйесі» түсініктерін есептерді шешу барысында түсіндіреді

Кейбір оқушылар:

  • лабиринттан өту үшін бағыт құру

Әдіс тәсілдер

СТО, Адвокат, Галерея, Өкіл, сәлемдесу салттары

Ресурстар

АКТ,ЭО, оқулық, қима қағаздар, стикерлер, маркерлер

Bilimland.kz

Тілдік мақсаттар


Пәндік лексика және терминология: алгоритм

Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер:

Егер… (шарт), онда …

Аталмыш мәселені шешу үшін мен …

Ұсыныстарды таныстру үшін мен келесіні таңдадым …

Менің бағдарламам келесі командалардан тұрады

Құндылықтарға баулу

  • Жауапкершілігі мол, белсенді азаматтық ұстанымы бар,

  • Өзінің жұмысына жауапкершілікпен қарайды және жоғары жетістіктерге қол жеткізуге ұмтылады

Пəнаралық байланыс

Логика, математика

Алдыңғы білім

Осы сабақ алдында оқушылар нені білді және нені білу қажет?

(негізгі , фактілер, формулалар, теориялар)

Қолданыстағы білімді қалай жетілдіруге болады?

Сабақ барысы

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ұйымдастыру сәті

  • Оқушылармен амандасу, қатысушыларды тексеру.

  • Адвокат сайлау, сәлемдесу салттары

  • Сабақтың тақырыбы мен мақсатын құру

Оқушылардан лабиринтті қайда кездестіргені туралы мысал келтіруін сұраймын. Оқушылардың жауаптарының қосымшасы ретінде лабиринттер мен құрылыс мысалдары слайдтар пайдаланамын.

Оқушылармен біріге отырып, сабақтын мақсатын анықтау/оқыту мақсаты

Оқушылармен бірге Робот орындаушыны еске түсіру

(Г) Оқушыларға Робот орындаушы бұйрығын қандай жүйеден құралатыныны туралы кесте құрып оны есте сақтау

Бұйрық

Сипаттау

сол

Роботты солға қарай бір торға жылжыту. Сол жақта тосқауыл болса, кері қайтады.

оңға

Роботты оңға қарай бір торға жылжыту. Оң жақта тосқауыл болса, кері қайтады.


жоғары

Роботты жоғары қарай бір торға жылжыту. Жоғарыда тосқауыл болса, кері қайтады.

төмен

Роботты төмен қарай бір торға жылжыту. Төменде тосқауыл болса, кері қайтады.

Оқушыларды лабиринттен өтудің тиімді жолын табу әдістерімен таныстыру. Оқушыларға бірнеше мүмкін жолдарды көрсетіп, ең тиімдісін таңдау. Бұл жағдайда ең тиімді жол деп ең қысқа жол саналады.



Практикалық жұмыс

«Өкіл» әдісі арқылы топпен жұмыс.

Оқушыларға лабиринт бейнеленген сурет тарату.

Оқушыларға робот арқылы лабиринттен өту алгоритм тапсырмаларын жұптаса отырып орындауды ұсыну.

Оқушыларға бір-бірімен лабиринттен өту үшін өз алгоритмдерімен алмасуды ұсыныңыз.

Нәтижелерді талқылау.

Бағытты таңдау

«Бағыт» және «таңдау» сөзін анықтаңыз.

(К.И) Оқушыларға кітаптағы лабиринт бейнесі бар парақшалар ұсыныңыз. Олар лабиринттен өтудің үш түрлі жолын тауып, оларды түрлі түстермен белгілеу қажет.

Оқушыларға алгоритімді жазу барысындағы тестілеудің қажеттілігін түсіндіріңіз.

Мұғалім жұмысты бақылайды.

Алгоритмнің дұрыстығын тексеру үшін, тапсырманы орындаған соң сағат тілі бойынша ауысу. Қате табылған жағдайда оны бірлесе отырып дұрыстауды сұраңыз. Нәтижесін сыныппен талқылаңыз.

Галереяға саяхат


Қосымша тапсырма

(К) Оқушылардан лабиринттегі элементтердің барлығын жинау арқылы өту алгоритімін жазуды сұраңыз

Оқушыларға сабақта өткен білімді еске түсіруді ұсыныңыз:

Мүмкін жауаптар:

  1. «Бағыт», «таңдау» сөздерімен жақынырақ таныстық,

  2. Ауызша алгоритм құруды үйрендік

  3. Оқушылармен ең қиын болған сабақ бөлімін талқылаңыз

Кері байланыс.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Қосымша тапсырмалар орындау. Оқушыларға көмек көрсету.



Алгоритмді ауызша түрде ұсыну

Робот орындаушы бұйрығын пайдаланады

Виртуалды орындаушы үшін тиімді бағыт таңдау мүмкіндігімен танысады.


Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!