СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

УРОК РОЗВИТКУ ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. Тема: Складання казки за поданим початком, кінцівкою і сюжетними малюнками « Дві білки»

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тема: Складання казки за поданим початком, кінцівкою і сюжетними  малюнками « Дві білки»

Мета: •навчити  учнів складати зв'язну розповідь за поданим                  

              початком, кінцівкою та сюжетними малюнками;

           •формувати уміння складати речення з опорою на малюнок і питання;     

           •збагачувати словниковий запас учнів; удосконалювати уміння писати з  

             коментуванням;

           •розвивати уміння аналізувати, узагальнювати, висловлювати власну думку;

             розвивати творчу уяву;

         • виховувати співчуття, турботливе ставлення до тварин.

Просмотр содержимого документа
«УРОК РОЗВИТКУ ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. Тема: Складання казки за поданим початком, кінцівкою і сюжетними малюнками « Дві білки»»

УРОК №70.УРОК РОЗВИТКУ ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ.

Тема: Складання казки за поданим початком, кінцівкою і сюжетними малюнками « Дві білки»

Мета: •навчити учнів складати зв'язну розповідь за поданим

початком, кінцівкою та сюжетними малюнками;

•формувати уміння складати речення з опорою на малюнок і питання;

•збагачувати словниковий запас учнів; удосконалювати уміння писати з

коментуванням;

•розвивати уміння аналізувати, узагальнювати, висловлювати власну думку;

розвивати творчу уяву;

• виховувати співчуття, турботливе ставлення до тварин.

Обладнання: малюнки з зображенням білки, куниці, рисі; плакат «Чарівний дуб» для повторення про речення і текст; опорна таблиця – схема «Текст – опис»; друковані слова для гри «З’єднай слова»; роздатковий матеріал: питальні речення для складання тексту – опису, конверти зі словами для складання речень; шаблони білки.

Хід уроку:

І. Організація класу.

Сьогодні у нас незвичайний урок.

Сьогодні ми зробимо ще один крок.

В країну відому, в країну чудову,

Яка нас чекає й збагачує мову.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні у нас, дійсно, незвичайний урок. Ми одержали листа із лісу.

Читання листа: «Дорогі діти. Запрошую вас на свій День народження».

А от хто запрошує вас – відгадайте.

Слайд №1(загадка про білку)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Білочка запрошує вас на День народження. Без чого не ходять на день народження? Правильно, без подарунка. Нашим подарунком буде текст – опис про білочку.



IV. Актуалізація опорних знань учнів.

Щоб успішно виконати сьогодні роботу, треба повторити вивчене про речення і текст.

Гра «Чарівний дуб» ( на дубі жолуді, на зворотньому боці яких надруковані питання про речення і текст; діти знімають жолуді, читають запитання і відповідають ).

  • З чого складається речення?

  • Яке слово в реченні пишеться з великої букви?

  • Які розділові знаки можуть стояти в кінці речення?

  • Що таке текст?

  • Які бувають тексти?

  • Як розміщуються речення у тексті?

V. Каліграфічна хвилинка.

Бб бі іл очк білочка

На яке питання відповідає слово білочка? Чому?


VI. Словникова робота.

Гра «З’єднай слова». Добір до слів – назв предметів слів – ознак.

шубка пухнастий

хвіст чорні, мов намистинки

вушка руда

оченята гострі з китицями

Тлумачення незрозумілих слів.

VII. Фізкультхвилинка.

Білка прудко так стрибає,

Пташка весело літає.

Швидко лис десь пробіжить,

Їжачок в кущах сидить.

Із барлогу встав ведмідь,

Цих тваринок всіх любіть.

VIII. Складання тексту – опису за питаннями і малюнком.

1. Читання питальних речень.

Хто ця тваринка?

Яку вона має шубку?

Який у білочки хвіст?

Які у неї вушка?

Які оченята?

2.Складання відповідей на питання. Запис з коментуванням.

3. Робота в парах.

Складання речення із окремих слів ( живе, лісі, у, Білочка ).

  1. Виразне читання тексту – опису. Добір заголовків.

IX. Перегляд комп’ютерної презентації «Білочка». (Див. Додаток)

Обговорення.

X. Бесіда про допомогу тваринам взимку.

Де в нашому місті можна побачити білочок?

Як їм живеться взимку?

Як ми можемо їм допомогти?

XI. Підсумок уроку за схемою.



Білочка вам дуже вдячна за подарунки і дарує вам на згадку про зустріч своє зображення.

ХІI. Домашнє завдання.

Розфарбувати зображення білки і скласти про неї три речення.







Додаток




4




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!