СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Урок-гра з теми: "Рівняння". 7 клас

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Систематизувати й узагальнити знання, вміння і навички розв’язувати рівняння та задачі на складання рівнянь; розвивати критичне мислення учнів;виховувати колективізм.

Просмотр содержимого документа
«Урок-гра з теми: "Рівняння". 7 клас»

Урок алгебри в 7 класі

Тема. Рівняння

Мета. Систематизувати й узагальнити знання, вміння і навички розв’язувати рівняння та задачі на складання рівнянь; розвивати критичне мислення учнів;виховувати колективізм.

Форма проведення. Урок - гра.

Тип уроку. Формування практичних вмінь та навичок

Єдиний шлях, що веде до знань, - це діяльність.

Бернанд Шоу

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Виконання домашнього завдання. (Доповідають консультанти)

2. Фронтальна робота з класом.

Гра «Хрестики - нулики»

1 в. «Х» 2 в. «О»










1. Яке з наведених виразів є рівняння?

а) 5х +10=0; б)12. 10-3; в) 2х+30

2. Коренем якого з наведених рівнянь є число 7?

а) у-6=12; б) 5х-3=32; в) +3=20; г) х+13=-5.

3. Яке з наведених чисел є коренем рівняння х2 =5х-6?

а) 0; б) 2; в) 10; г) -1.

4. Яке з наведених рівнянь є рівносильним рівнянню 4х-8=20?

а) =20; б) 4х+8=20; в) 4(х-2)=20; г) 4х=20-8.

5. Яке з наведених рівнянь є лінійним?

а) х2-х=0; б) 7х=14; в) 3х=х2; г) 1-х3=0.

6. Яке з наведених рівнянь є зведеним до лінійного рівняння?

а) 6х-4=13; б) -3х+9=2х; в) -5х=- ; г) 5х+2(3х-6)=9.

7. Розв’яжіть рівняння 4х-14=5х-16.(х=2)

8. При якому значенні змінної значення виразів 1,7-0,3х і 2+1,7х є рівними?(х=-0,15)

9. Розв’язати рівняння =6.(х=23)

Вправа «Дешифрувальники»

Учні спочатку записують в зошити назви понять, про які йде мова.

Знайти записані відповіді на таблиці, викреслити їх. Прочитати утворене слово. (Алгебра)

1). Рівність, яка містить невідомі числа, позначені буквами. (Рівняння)

2). Невідомі числа в рівнянні. (Змінні)

3). Частини рівняння. (Ліва, права)

Р

Л

А

Я

П

Р

І

І

В

Н

В

А

В

Н

Я

Н

А

А

І

М

З

Е

Г

Л

Н

Н

І

Б

Р

А













Презентація на тему «Алгебра»

ІІІ. Узагальнення і систематизація знань учнів

1. Задачі, умови яких містять нематематичні поняття.(Прикладні)

2. Знайдіть таке число х, щоб різниця 2х-3 дорівнювала сумі х+6.(Дев’ять)

3. Допишіть після знака рівності замість крапок число =…, щоб утворене рівняння мало корінь число 4.

4. Рівняння виду ax=b, де a іb – дані числа.(Лінійне)

5. Числа a і b.(Коефіцієнти)

6. Знайти всі розв’язки рівняння або показати, що їх не існує.(Розв’язати)

7. Два рівняння, кожне з яких має ті самі розв’язки, що й друге.(Рівносильні)

8. Число, яке задовольняє рівняння.(Розв’язок)


1п

р

и

к

л

а

д

н

і














2д

е

в’

я

т

ь













3т

р

и









4л

і

н

і

й

н

е

















5к

о

е

ф

і

ц

і

є

н

т

6р

о

з

в’

я

з

а

т

и










7р

і

в

н

о

с

и

л

ь

н

і










8р

о

з

в

я

з

о

к








Гра «Детектив»

Учитель. У деякому місті N відбулося пограбування банку. Був очевидець цього пограбування. Він добре розгледів злочинця. Але свідок відомості про злочинця зашифрував.

Ми ж сьогодні будемо детективами. Складемо фоторобот злочинця і встановимо його приблизний вік та призвісько.

1) Робота парами. «Математичне лото». Розв’язати рівняння.

Пара 1. Визначення зачіски.(Коротка)

1. 23+х = 41;(18-К)

2. 6х = -12;(-2-О)

3. = -1;(-4-Р)

4. -5 - у = 1;(-6-О)

5. 12у + 3 = у-7;( - –Т)

6. ІхІ + 5 = 13;(-8 і 8 - К)

7. х = -3(х-1) + 2х.(1,5 – А)

Пара 2. Визначення форми лоба.(Низький)

1. х – 11 = 25;(36 – Н)

2. -7у = 0;(0 – И)

3. х + 7 = -3;(-10 – З)

4. = -2;(-2,5 – Ь)

5. 6х:8 = 3:2;(2 – К)

6. 5х + 2х + 5 = 4х;(- 1 – И)

7. 4 + 3х = -8(1 – х).(2,4 – Й)

Пара 3. Визначення форми брів.(Густі)

1. 25 – х = -16;(41 – Г)

2. х = -2;(-3 – У)

3. -4 + х = 1;(5 – С)

4. 5у + 6 = 2у;(-2 – Т)

5. 8 + 3(х – 5) + х = -2(3 – 2х).(Коренів немає – І)

Пара 4. Визначення очей.(Злі)

1. 3,7 – у = 2,1;(1,6 – З)

2. = -1;(-5 – Л)

3. 1 – 3(х – 5) = 7(3 + 2х).(- - І)

Пара 5. Визначення форми носа.(Довгий)

1. 1 = + х ;( - Д )

2. 2х + 4 = -6;(-5 – О)

3. -32х = -16;(0,5 – В)

4. ІхІ - 8 = -3;(-5 і 5 – Г)

5. 1 – 0,5у = 0,5;(1 – И)

6. 7х – 4(х – 3) = 12.(0 – Й)

Пара 6. Визначення форми губ.(Тонкі)

1. 12 = 75 – х;(63 – Т)

2. 4х – 1 = -5;(-1 – О)

3. -15х = -0,5;( - Н)

4. 5у = - +у;(- – К)

5. + = 1.( - І)

Пара 7. Визначення форми підборіддя.(Гостре)

1. 4х = -8;(-2 – Г)

2. 2 – 5х = -23;(5 – О)

3. 2х = -2 + 2х;(коренів немає – С)

4. = -3;(-6 – Т)

5. 4 – 3х = 8(1 – х);(0,8 – Р)

6. 3(х + 4) + 6(11 – х) = 9.(23 – Е)

Пара 8. Визначення віку злочинця.(30 років)

Щоб обчислити, скільки років злочинцю, необхідно знайти суму коренів даних рівнянь:

1. 7(х – 5) – 3(2х – 6) = 10;(27)

2. + = ;(3)

3. |2х| – 3 = 5.(4 і -4)

2) Кожна пара презентує свою роботу.

Потім учні об’єднуються в групи по 4 та складають фоторобот злочинця.

3) Робота в групах. Визначення імені злочинця.(ІВАН)

1. Одна сторона прямокутника в 4 рази більша від другої. Знайдіть сторони прямокутника, якщо його периметр дорівнює 200дм.(80дм, 20дм – І)

2. Одна сторона трикутника у 2 рази менша від другої і на 10 дм менша від третьої. Знайдіть сторони трикутника, якщо його периметр дорівнює 90 дм.(20 дм, 30 дм, 40 дм - В)

3. За 3,5 год човен проходить за течією річки таку саму відстань,як за 7 год проти течії. Знайдіть власну швидкість човна, якщо швидкість течії річки дорівнює 3 .(9 - А)

4. З якою швидкістю рухається турист, якщо за 6 год він проходить таку саму відстань, що велосипедист проїжджає за 1,5 год? Швидкість велосипедиста більша за швидкість туриста на 12 .( 4 –Н)

І

В

А

Н

Групи презентують свою роботу: один учень записав розв’язання задачі на дошці, другий – зачитує умову задачі, а третій та четвертий – розповідають план розв’язання.



ІV. Підбиття підсумків уроку

1. Оцінювання навчальних досягнень учнів.(Самооцінювання: індивідуальна (1 б. – правильна відповідь) , робота в парі – 5 б. та групі – 5 б.)

2. Продовжити речення: «На уроці я…»

V. Домашнє завдання

Придумати казку чи кросворд з використанням теми «Рівняння».

Фисина Л. Т.


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!