СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Тема.Робота по закритій картинці "Весна".

Нажмите, чтобы узнать подробности

Работа по закрытой картинке по теме "Весна.Этот урок для учащихся школ с учащимися,которые имеют проблемы со слухом.

Просмотр содержимого документа
«Тема.Робота по закритій картинці "Весна".»










Урок розвитку мовлення в школі для дітей з вадами слуху

Робота по закритій картинці

«Весна»











Вчитель:Горіна Н.М.






Тема: Робота по закритій картинці.

Мета: вправляти учнів у побудові питальних речень,

використовуючи питальні слова і з їхньою

допомогою з’ясовувати зміст картинки, яку

вони не бачуть, збагачувати словниковий запас;

розвивати творчу уяву, діалогічне і зв’язне

мовлення, наочно-образне мислення, довільну

увагу, вербальну пам'ять; виховувати організованість, естетичний смак; коригувати вимову поставлених звуків в словах.

Хід уроку

I.Організація класу.

  • Добрий ранок!

  • Сядьте рівно, слухайте мене уважно.

  • Зараз урок розвитку мовлення.

  • Який зараз урок?

  • Урок розвитку мовлення.

II.Актуалізація опорних знань.

  • Яка зараз пора року?

  • Назвіть весняні місяці.

  • Який зараз місяць?

  • Послухайте уважно і повторіть: «Квітень - другий місяць весни».

  • Продовжить речення «З вирію повертаються перелітні птахи …». «З’явилися перші квіти - …».

III.Повідомлення теми і мети уроку.

  • Діти, у мене є картинка, але я вам її не покажу. Дізнатися, що на ній намальовано, можна, задаючи мені питання. Працювати будемо за планом.

План

1. Задавати(ли) питання.

2. Малювати(ли).

3. Порівнювати(ли) малюнки з картинкою.

4. Описувати(ли) картинку.

IV. Робота над матеріалом уроку.

1. Задавати питання.

- Зараз будете задавати питання.

- Що будете робити?

- Задавати питання.

- Яка пора року на картинці? На картинці весна.

- Яка погода? Світить сонце.

- На небі є хмаринки чи немає? На небі одна хмаринка.

- Де знаходиться сонце і хма- Сонце вгорі зліва, а хма-

ринка? ринка справа.

- На землі вже є трава? Де-не-де зявилася моло-

да трава.(Зявилася зе- лена трава.)

- Що на картинці посередині? Посередині дерево.

- Що знаходиться справа від Справа від дерева кущ,

дерева? він росте на пагорбі.

(Справа від дерева, на

пагорбі, росте кущ.)

- Що знаходиться зліва від Зліва від дерева квіти.

дерева? (На картинці є квіти (На картинці є квіти.)

чи немає?)

- Де ростуть квіти? Квіти ростуть зліва від

дерева.

- Які квіти на картинці? На картинці підсніж-

(Як називаються квіти?) ники.(Підсніжники.)

- На картинці один підсніж- На картинці три

ник чи багато? підсніжника.

- Запитайте у мене: «Хто ще є На картинці є пташка.

на картинці?»

- Яка пташка на картинці? На картинці шпак.

(Як називається пташка?) (Шпак.)

(На картинці є пташки чи (Є.)

немає?)

- Скільки пташок на картинці? Одна.

- Де знаходиться шпак? Шпак сидить на дереві.

(Що робить шпак?)

- Запитайте у мене: «Що висить На дереві висить шпа-

на дереві?» ківня.

-Зараз, прочитайте всі відповіді, і згадайте, що намальовано

на картинці, потім будете малювати. (Хорове читання всих

відповідей.)

  • Що робили?

  • Задавали питання.

2. Малювати.

- Зараз будете малювати.

- Що будете робити?

- Малювати.

- Діти, зараз за даними відповідями намалюйте картинку, яку ви уявили.(Замальовка дітьми змісту закритої картинки за уявою з опорою на довідковий матеріал, записаний на дошці вчителем. Під час замальовок виникають діалоги між учнями і вчителем, в ході яких діти задають питання уточнюючого характеру. Вчитель допомагає у формулюванні питань, відповідає на них.)

  • Що робили?

  • Малювали.

V.Фізхвилинка.

  • Зараз будемо робити зарядку.

  • Що будемо робити?

  • Зарядку.

  • Що робили?

  • Зарядку.

VI.Продовження роботи над картинкою.

  1. Порівнювати малюнки з картинкою.

  • Зараз будете порівнювати малюнки з картинкою.

  • Що будете робити?

  • Порівнювати малюнки з картинкою.

  • Зараз будемо порівнювати малюнки з картинкою. Ви хочете подивитися на картинку? Хочете?

  • Да. (вчитель відкриває картинку)

На дошці вчитель вивішує опорні висловлювання для порівняння малюнків з картинкою.

На картинці …, і в мене також.

На картинці …, і у … … .

На картинці намальовано …, і у … також.

На картинці …, а у … не … .

Вчитель вибирає два малюнка (правильний і неправильний)

і вивішує на дошку поряд з картинкою.

- Подивіться уважно на ці малюнки і порівняйте з картинкою.

(Діти порівнюють з допомогою опорних висловлювань.)

  • Діти, подивіться уважно. У кого є помилки?

  • Я помилилася (помилився).

  • Я намалював(ла) неправильно.

  • Що робили?

  • Порівнювали малюнки з картинкою.

2. Усний опис картинки.

- Що будете робити?

- Описувати картинку.

Діти описують картинку.

  • Софія і Павло будуть працювати самостійно.(Діти працюють з перфоративним текстом.)

На картинці _________. Світить _________. На небі ______

хмаринка. Сонце вгорі ___________, а ____________ справа.

Де-не-де з’являється молода__________. _________ дерево.

На дереві розпустилися __________. Справа від дерева _________, він росте на _________. На ньому є листочки. Зліва від дерева ростуть три ___________. На картинці є пташка. Це шпак. Він сидить на ________. На дереві висить ____________.

Опорні слова: весна, сонце, одна, зліва, хмаринка, трава, Посередині, листочки, кущ, пагорбі, підсніжники, дереві, шпаківня.

( Перевіряють роботи Анастасія і Юлія, вказують на помилки)

(На картинці весна. Світить сонце. На небі одна хмаринка. Сонце вгорі зліва, а хмаринка справа. Де-не-де з’являється молода трава. Посередині дерево. На дереві розпустилися листочки. Справа від дерева кущ,він росте на пагорбі. На ньому є листочки. Зліва від дерева ростуть три підсніжники. На картинці є пташка. Це шпак. Він сидить на дереві. На дереві висить шпаківня. )

  • Що робили?

  • Описували картинку.

VІІ. Д/з. Виправити помилки, що допустили під час малювання картинки, спираючись на дані відповіді, які давав вчитель. Описувати картинку.

VІІІ. Підсумок уроку.

  • Чи сподобалось вам працювати по закритій картинці?

  • Молодці, всі добре працювали на уроці, намагалися правильно задавати запитання. Можливо в когось дещо і не вийшло, але ми будемо ще працювати над таким видом роботи.

ІX. Оцінювання дітей.



7



Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!