СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Степень цельных чисел

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Плановый 10 урок для 7 класса общеобразователной школы. план составлен с сиде таблицы. На уроке применяется стратегия Б.Блума. Урок подготовлен на казахском языке. Работа ведется как в группах, и  в парах, так и в индивидуально. Авторы учебника А.Абилкасимова, В. Корчевский, А.Абдиев, З.Жумагулова, методический справочник, дополнителые дидактические материалы. Приводится подробные примеры от учебника. Задачи № 38,39 и 40 решается во врея занятии. а №41 как домашнее задание7

Просмотр содержимого документа
«Степень цельных чисел»

ГУ Карабулакская СШ Алакольского района Алматинской области Учитель математики краткосрочный план урока для 7 класса

Қысқа мерзімді жоспар

4 апта 1 күн №10 сабақ

Алгебра 7 сынып 22.09.2014 ж.

Сабақтың тақырыбы:

Бүтін көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері

Сабақтың мақсаты:

Бүтін көрсеткішті дәрежені, бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін, санның стандарт түрін, санның ретін, өзара кері сандардың жалпы түрін және өрнекті бүтін көрсеткішті дәреже түрінде жазуды, бүтін көрсеткішті дәрежесі бар өрнектердің мәндерін табуды үйрету.

Нәтижесі.

Бүтін көрсеткішті дәрежені, бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін, санның стандарт түрін, санның ретін, өзара кері сандардың жалпы түрін және өрнекті бүтін көрсеткішті дәреже түрінде жазуды, бүтін көрсеткішті дәрежесі бар өрнектердің мәндерін табу алгоритмін айта алады және оны пайдалана біледі.

Сабақтың әдіс – тәсілі:

Топпен, сыныппен, жұппен және жекелей жұмыс, сын тұрғысынан ойлауға баулу.

Сабақтың көрнекілігі:

Постер, маркер, қима, кесте, сызғыш, т.б.

Ақпарат көздері

А.Әбілқасымова, В.Корчевский, А.Абдиев, З.Жұмағұлова. Әдістемелік нұсқаулық. электронды оқулық, интернет сайты, қосымша материалдар.

Кезең

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Білім

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу. (3-5)

1. Топқа бөлу

1-тапсырма. Үй тапсырмасын тексеру. 31 есеп

1-топ: Натурал көрсеткішті дәрежені көбейту мен бөлуде қандай ұқсастық пен айырмашылық бар?Дәрежеге шығарудың қажеттілігін түсіндіріңдер.

2-топ: 0

Дәптерлерін, қаламдарын алып сабаққа дайындық жасайды.

Топқа бөлінеді. Бағалау критерийлерімен танысады.

1-тапсырманы топта талқылайды.

Бір-бір оқушы қорғайды.

Жаңа материалды зерттеу

Жаңа материал туралы мәлімет беру. Жердің массасы мен су атомы массасын салыстыру арқылы теріс көрсеткішті дәрежені түсіндіру. 1,674 басқаша өрнегін білдіреді.

Тура осылай

теңдігі орындалады, мұндағы a және n – натурал сан. болғандықтан және - өзара кері сандар.

Анықтама. Нөлге тең емес кез келген санның нөлінші дәрежесі 1-ге тең, яғни

Дәптерге түсіру

Түсіну

Анықтама. – n бүтін теріс көрсеткішті дәреже деп n натурал көрсеткішті дәрежеге кері санды айтады. Демек, көрсеткіші кез келген бүтін сан болғанда, дәреженің мағынасы бар.

Анықтама. Санның (мұндағы 1≤асанның стандарт түрі деп атайды.

Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері бүтін көрсеткішті дәреже үшін де орындалады:




Кез келген a0, 0және кез келген бүтін n саны үшін

Көру, тыңдау, түртіп алу.

Сергіту сәті 2 мин

Жаттығу орындату

Жаттығу орындайды

Қолдану

2-тапсырма. «топпен зерттеу» стратегиясы.

1-топ: 38 есеп.2,3.

2-топ: 38 есеп. 1,4.

Есептің шығарылу жолымен танысады. Тұжырым жасайды.

Талдау

3-тапсырма. «ойлан-жұптас-бөліс» стратегиясы.

1-топ: 39 есеп.

2-топ: 40 есеп.

3-тапсырма. «топпен зерттеу» стратегиясы.


Синтез

4-тапсырма. «топпен зерттеу» стратегиясы.

1-топ: Натурал көрсеткішті және бүтін көрсеткішті дәрежелердің ұқсастығы мен айырмашылығы неде?

2-топ: Егер а ˃1 және n-бүтін оң сан болса, онда неліктен аn әр уақытта а-n-нен үлкен болады? 1-ден өзге бүтін санға кері сан бөлшек түрінде беріледі. Осы кері санды бөлшексіз беріге бола ма? жауабын түсіндіріңдер.

4-тапсырма. «топпен зерттеу» стратегиясы.


Келесі оқылым

Үйге тапсырма:

41 есеп

Бағалау

Критерийлер бойынша бағалау

Топ басшысы өз критерийлері бойынша бағалайды.

Кері байланыс

Стикерлер тарату

Өз пікірлерін білдіреді


Тексерілді: ___________________





Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!