Степана Васильченка «Приблуда». Проблема дитячої безпритульності в оповіданні
Мета уроку: допомогти учням усвідомити ідейно-художній зміст
прочитаного твору; розвивати навички самостійної роботи з книгою, уміння проводити спостереження над художнім текстом, висловлювати свою думку з приводу прочитаного; на матеріалі образу головного персонажа оповідання визначити й обговорити важливі життєві проблеми, зокрема проблему дитячої безпритульності в сучасному світі; виховувати доброту, милосердя, бажання допомогти тому, хто цього потребує.
Обладнання: портрет письменника, ілюстрації до твору, відеоматеріали на тему дитячої безпритульності в Україні ,слайд-шоу «Яким я хочу бачити цей світ?».,клубок з ниток
тип уроку: урок позакласного читання
Хід уроку
І. Мотиваційний етап.
1. Емоційне налаштування на урок.
- « Кольоровий настрій»
- Розповідь побудована на реальних подіях новорічної ночі 2007 року.
2.Актуалізація суб’єктивного досвіду.
2.1 Обмін враженнями від прочитаного твору.
- прийом «Незакінчене речення»
2.2 Бесіда.
ІІ. Повідомлення теми та мети.
- «Дерево очікування» (Учні записують на аркушах паперу, що очікують від уроку, та приклеюють на «дерево», озвучуючи свої очікування.)
Просмотр содержимого документа
«Степана Васильченка «Приблуда». Проблема дитячої безпритульності в оповіданні»
Конспект уроку позакласного читання у 7 класі вчитель Петрушенко В.В
Степана Васильченка «Приблуда». Проблема дитячої безпритульності в оповіданні
Мета уроку: допомогти учням усвідомити ідейно-художній зміст
прочитаного твору; розвивати навички самостійної роботи з книгою, уміння проводити спостереження над художнім текстом, висловлювати свою думку з приводу прочитаного; на матеріалі образу головного персонажа оповідання визначити й обговорити важливі життєві проблеми, зокрема проблему дитячої безпритульності в сучасному світі; виховувати доброту, милосердя, бажання допомогти тому, хто цього потребує.
Обладнання: портрет письменника, ілюстрації до твору, відеоматеріали на тему дитячої безпритульності в Україні ,слайд-шоу «Яким я хочу бачити цей світ?».,клубок з ниток
тип уроку: урок позакласного читання
Хід уроку
І. Мотиваційний етап.
1. Емоційне налаштування на урок.
- « Кольоровий настрій»
- Розповідь побудована на реальних подіях новорічної ночі 2007 року.
2.Актуалізація суб’єктивного досвіду.
2.1 Обмін враженнями від прочитаного твору.
- прийом «Незакінчене речення»
2.2 Бесіда.
ІІ. Повідомлення теми та мети.
«Дерево очікування» (Учні записують на аркушах паперу, що очікують від уроку, та приклеюють на «дерево», озвучуючи свої очікування.)
Гра в асоціації.
Гуманізм… Оптимізм
Словникова робота
Гуманізм…
Оптимізм
Постановка проблемного питання.
Чому ж ці поняття я поставила поряд? Як вони пов’язані з прочитаним вами твором « Приблуда »?
Чи є вони важливими для осмислення того, що хотів нам сказати С . Васильченко цим оповіданням?
ІІІ. Опрацювання навчального матеріалу.
Знайомство з біографією письменника( підготовлені учні виступають з доповіддю)
Метод « Гронування» (діти записують основні події з життя С.Васильченка)
ІV. Робота над змістом твору.
1.Тест «Найуважніший читач».
2. Бесіда за змістом прочитаного.
3. Визначення засобів гумористичного зображення в оповіданні.
Засоби гумористичного зображення | Наприклад |
Використання жартівливих народних пісень, що їх співають вихованці дитячого будинку Використання кумедної ситуації Примітивне використання іноземних слів Вживання просторічних слів | |
4.Визначення теми та ідеї оповідання.
- Як ви гадаєте, що хотів сказати, донести до нас цим оповіданням
С. Васильченко?
4.Перегляд відео «Діти-сироти».
5.Бесіда за переглянутими відеоматеріалами.
V. Підсумки уроку.
- Кольорова гама твору(згадайте настрій оповідання на початку, в середині, наприкінці). Поясніть, чому саме ці кольори ви вибрали?)
- Відповідь на проблемні питання.
- Гра «Клубочок надій і сподівань».( До кого потрапить клубочок має сказати своє слово з приводу нашої сьогоднішньої розмови, яке б розпочиналося словами: «Я хочу…», «Мені здається…», «Я думаю…».)
- Показ слайд-шоу «Яким я хочу бачити цей світ?».
Заключне слово вчителя
Взаємооцінка діяльності учнів на уроці (в парах).
VІ. Домашнє завдання. Написати твір-мініатюру «Яким я хочу бачити цей світ?»