СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Разработка урока по казахскому языку на тему: "Қазақстан - менің Отаным"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Я учительница казахского языка и литературы в г Алматы. Работаю в старших классах. Думаю мои презентации и разработки уроков по казахскому языку могут полезными вам. В дальнейшем прошу вас обмениваться опытом.Приглашаю вас сотрудничать

Просмотр содержимого документа
«Разработка урока по казахскому языку на тему: "Қазақстан - менің Отаным"»

САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ :  Қазақстан - ортақ үйіміз.  Kazakhstan is my Motherland. Казахстан моя Родина.   Қазақ тілі пәні мұғалімі : Азимбекова Ж.Д.  Қараша айы. 2016-2017оқу жылы .

САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ :

Қазақстан - ортақ үйіміз.

Kazakhstan is my Motherland.

Казахстан моя Родина.

Қазақ тілі пәні мұғалімі : Азимбекова Ж.Д.

Қараша айы.

2016-2017оқу жылы .

Қазақ тілім бас иемін мен саған Тілге деген болу керек кең  талғам.  Мемлекеттік тілімізді  сыйласақ, Қазақ тілі біздер үшін жаралған.

Қазақ тілім бас иемін мен саған Тілге деген болу керек кең

талғам. Мемлекеттік тілімізді

сыйласақ, Қазақ тілі біздер үшін жаралған.

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ: 1.Білімділік: Оқушыларға сұрақ беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу, орыс , ағылшын тілдерімен байланыстыра отырып,үш тұғырлылық саясатын сабақ барысында жүзеге асыру , жаттығулар орындау.  2.Дамытушылық: Оқушылардың сөйлеу мәдениеті,  шығармашылық қабілеттері дамиды ,  Үш тілде еркін , сауатты сөйлей білуге үйренеді.  Қызығушылығы артады.  3.Тәрбиелік: Оқушылар туған Отанын,елін, жерін  сүюге , құрметтеуге тәрбиеленеді ,  отансүйгіштік сезімдері оянады

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:

1.Білімділік: Оқушыларға сұрақ беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу, орыс , ағылшын тілдерімен байланыстыра отырып,үш тұғырлылық саясатын сабақ барысында жүзеге асыру , жаттығулар орындау.

2.Дамытушылық: Оқушылардың сөйлеу мәдениеті,

шығармашылық қабілеттері дамиды ,

Үш тілде еркін , сауатты сөйлей білуге үйренеді.

Қызығушылығы артады.

3.Тәрбиелік: Оқушылар туған Отанын,елін, жерін

сүюге , құрметтеуге тәрбиеленеді ,

отансүйгіштік сезімдері оянады

Сабақтың түрі: Кіріктірілген сабақ  Әдісі : сын тұрғысынан ойлау және жазу.  Пәнаралық  байланыс: орыс тілі , ағылшын тілі , музыка,  Қазақстан тарихы. Күтілетін нәтиже: Жаңа сабақты игереді.  Жаңа сөздер үйренеді.  Тапсырмаларды орындау арқылы  шығармашылық жұмыс жүргізе  алады.

Сабақтың түрі: Кіріктірілген сабақ Әдісі : сын тұрғысынан ойлау және жазу.

Пәнаралық

байланыс: орыс тілі , ағылшын тілі , музыка,

Қазақстан тарихы.

Күтілетін нәтиже: Жаңа сабақты игереді.

Жаңа сөздер үйренеді.

Тапсырмаларды орындау арқылы шығармашылық жұмыс жүргізе алады.

Қызығушылығын ояту. Ұйымдастыру кезеңі. Organization moment.   Организационный момент.  а) амандасу. Greeting .  Приветствие.  ә) кезекші диалогы. Dialogue. Диалог.  Тілдік ортаға ену.  апта( week, неделя ) ,  күн (date, дата),  ай (month ,месяц ) .

Қызығушылығын ояту.

  • Ұйымдастыру кезеңі. Organization moment.
  • Организационный момент.

а) амандасу. Greeting . Приветствие.

ә) кезекші диалогы. Dialogue. Диалог.

Тілдік ортаға ену.

апта( week, неделя ) ,

күн (date, дата),

ай (month ,месяц ) .

Мағынаны тану. ( үш тілде). Ой қозғау:  Сен қай елде тұрасың? Where do you live? Где ты живешь ?  Қазақ елінің Отаны . The Motherland of Kazakh people.   Родина казахского народа.  Қазақстан қандай мемлекет? What kind of country is it? Какое государство –Казахстан?  Қазақстанда қанша ұлт өкілдері тұрады?  What nationalities live in KZ? Какие национальности проживают в Казахстане?  Туған жер туралы қандай әндер білесіңдер?  сергіту сәті: “ Атамекен” әнін орындайық.

Мағынаны тану. ( үш тілде).

  • Ой қозғау:

Сен қай елде тұрасың? Where do you live? Где ты живешь ?

Қазақ елінің Отаны . The Motherland of Kazakh people.

Родина казахского народа.

Қазақстан қандай мемлекет? What kind of country is it? Какое государство –Казахстан?

Қазақстанда қанша ұлт өкілдері тұрады?

What nationalities live in KZ? Какие национальности проживают в Казахстане?

Туған жер туралы қандай әндер білесіңдер?

сергіту сәті:

“ Атамекен” әнін орындайық.

 Қайда жүрсең , Атамекен. Where are you Atameken? Где ты моя Родина,  Көкейіңде жатады екен. It is in thought of everyone Ты всегда в моих мыслях  Күннің көзі ұясына , The sun sets late Нехотя солнце скрывается  Қимай оны батады екен. Parts not with it. За горизонт.  Синоним дегеніміз не?  Что называется синонимами ? What words are synonyms?  № 1 тапсырма :  Мына сөздерді ,сөз тіркестерін қазақ, орыс , ағылшын тілінде синонимдерін   тауып , сәйкестендіріңдер .  Атамекен –  Көкейінде жату  Күннің көзі ұясына батады-  Қимай –  есте,ойда жүру,жадында болу; part (with ) быть в мыслях  қоштасқысы келмей; gets late  Po дина, родная земля  Отан,ел,туған жер;   to be in thought заходит поздно  кеш болу,кеш түсу;   Motherland не хочет расставаться

Қайда жүрсең , Атамекен. Where are you Atameken? Где ты моя Родина,

Көкейіңде жатады екен. It is in thought of everyone Ты всегда в моих мыслях

Күннің көзі ұясына , The sun sets late Нехотя солнце скрывается

Қимай оны батады екен. Parts not with it. За горизонт.

Синоним дегеніміз не? Что называется синонимами ? What words are synonyms?

1 тапсырма : Мына сөздерді ,сөз тіркестерін қазақ, орыс , ағылшын тілінде синонимдерін

тауып , сәйкестендіріңдер .

Атамекен –

Көкейінде жату

Күннің көзі ұясына батады-

Қимай –

есте,ойда жүру,жадында болу; part (with ) быть в мыслях

қоштасқысы келмей; gets late Po дина, родная земля

Отан,ел,туған жер; to be in thought заходит поздно

кеш болу,кеш түсу; Motherland не хочет расставаться

№ 2 тапсырма. Берілген сөйлемдерді оқыңдар .Синоним сөздерді тауып, орыс , ағылшын тілдеріне аударыңдар.   Менің туған жерім - Қазақстан. Бұл ел Еуразияның орталығына орналасқан. Біздің Отанымызда жүзге жуық ұлттар мен халықтар өмір сүреді.

2 тапсырма.

Берілген сөйлемдерді оқыңдар .Синоним сөздерді тауып, орыс , ағылшын тілдеріне аударыңдар.

Менің туған жерім - Қазақстан.

Бұл ел Еуразияның орталығына орналасқан.

Біздің Отанымызда жүзге жуық ұлттар мен халықтар өмір сүреді.

 Мәтінді оқыңдар , өз сөздеріңмен орыс ,ағылшын тіліне аударыңдар.

Мәтінді оқыңдар , өз сөздеріңмен орыс ,ағылшын тіліне аударыңдар.

   тапсырмалармен жұмыс

тапсырмалармен жұмыс

 Мәтінге сүйеніп ,сұрақтарға  жауап беріңдер.

Мәтінге сүйеніп ,сұрақтарға жауап беріңдер.

 Шығармашылық жұмыс .  ІІІ топқа бөлініп “ Туған жерім” тақырыбында үш  тілде шағын әңгіме жазыңдар .

Шығармашылық жұмыс .

ІІІ топқа бөлініп

“ Туған жерім” тақырыбында үш

тілде шағын әңгіме жазыңдар .

Ой қорыту : Біз Қазақстан туралы не білеміз? Бүгінгі сабақта нені білдік? Сенің туған жеріңде қандай ұлт өкілдері тұрады? Сендер бір- бірлеріңмен қандай қарым-қатынастасыңдар?  Сондықтан да Қазақстан біздің ортақ үйіміз.  Қазақстан , туған жер туралы кім  тақпақ ,өлең біледі?

Ой қорыту :

  • Біз Қазақстан туралы не білеміз?
  • Бүгінгі сабақта нені білдік?
  • Сенің туған жеріңде қандай ұлт өкілдері тұрады?
  • Сендер бір- бірлеріңмен қандай қарым-қатынастасыңдар?

Сондықтан да Қазақстан біздің ортақ үйіміз.

Қазақстан , туған жер туралы кім

тақпақ ,өлең біледі?

Үйге тапсырма : Топтастырып келу. Қазақстан

Үйге тапсырма :

Топтастырып келу.

Қазақстан


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!