СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

М?хтар ?уезов К?ксерек

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты: о?ушылыр?а ?нгімені? идеясын жан-жа?ты талдай отырып ашу: адамдар мен к?к б?ріні? іс ?рекеттерін саралай  отырып, адамзатты? таби?атпен тепе те?дікті са?тау керектігін т?сіндіру. Сыныпта?ы о?ушылырды? сыни т?р?ыдан ойлау ар?ылы, ?з беттерімен ж?мыс жасау, бір-біріне к?мек бере білу да?дылырын жетілдіруге м?мкіндік береді.

К?тілетін н?тиже: 1.о?ушылар топты? ж?мыс жасау барысында ?з ойларын еркін жеткізуге м?мкіндік алады. 2. Топты? ж?мыста ?зін-?зі реттей алады. 3. Диологик ?арым- ?атынас?а т?су ар?ылы к?м?нді жауаптарын т?зетіп, салыстырады. 4. ??гімені? идеясын жан – жа?ты талдайды.

Саба?ты? ?діс-т?сілдері: Ми?а шабуыл», ?рмекші т?ры» ?дісі, Венн диаграммасы, Фишбон ?дісі, пирамида ?дісі, джигсо ?дісі, топпен ж?мыс, ж?пты? ж?мыс.

Негізгі дерекк?здер: АКТ, слайдтар, стикерлер, маркерлер, флипчарт, А-3 ?а?аздары.

Просмотр содержимого документа
«М?хтар ?уезов К?ксерек»

Сабақтың тақырыбы: Мұхтар Әуезов Көксерек

Сабақтың мақсаты: оқушылырға әнгіменің идеясын жан-жақты талдай отырып ашу: адамдар мен көк бөрінің іс әрекеттерін саралай отырып, адамзаттың табиғатпен тепе теңдікті сақтау керектігін түсіндіру. Сыныптағы оқушылырдың сыни тұрғыдан ойлау арқылы, өз беттерімен жұмыс жасау, бір-біріне көмек бере білу дағдылырын жетілдіруге мүмкіндік береді.

Күтілетін нәтиже: 1.оқушылар топтық жұмыс жасау барысында өз ойларын еркін жеткізуге мүмкіндік алады. 2. Топтық жұмыста өзін-өзі реттей алады. 3. Диологик қарым- қатынасқа түсу арқылы күмәнді жауаптарын түзетіп, салыстырады. 4. Әңгіменің идеясын жан – жақты талдайды.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Миға шабуыл», өрмекші төры» әдісі, Венн диаграммасы, Фишбон әдісі, пирамида әдісі, джигсо әдісі, топпен жұмыс, жұптық жұмыс.

Негізгі дереккөздер: АКТ, слайдтар, стикерлер, маркерлер, флипчарт, А-3 қағаздары.

Уақты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар, көрнекіліктер

2 мин

Кіріспе. Топқа бөлу. Бейджиктер аркылы топқа бөлу.

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылырды түгелдеп ынтымақтастық атмасферасын құрып оқушылырды торт топқа бөледі.

Мұғаліммен сәлемдесіп, көңіл күйді реттеп, топтарға бөлініп, орындарыға жайғасады.

Бейджиктер


8 мин

Үй тапсырмасын сұрау.

Үйге берілген Сәкен Сейфуллиннің Наурыз өлеңін өрмекші төры әдісі арқылы сұрайды. Наурыз туралы эссе оқытады, жаңа сабақпен байланыстырады.

Өрмекші төры арқылы өлеңді жаттайды, наурыз туралы эсселерін оқиды, топтар бір-бірін бармақпен баға береді.

АКТ-ны қолдану, лента,

5мин

Жаңа сабаққа дайындық

Қызығушылығын ояту сатысы. Мұғалім ой қозғап негізгі идеяларды түсіндіру, сипаттау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашуға бағыттайды. Бинго ойыны арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу.

Оқушылыр сұраққа жауап береді. Сабақтың тақырыбын айтады.


12 32 12 18 6 19 12 6

К Ө К С Е Р Е К

Көксерек әнгімесінің шығу тарихына тоқталу


АКТ-ны қолдану, слайдтар

2 мин

Сергіту сәті

Бейнебаян Көңілді күн

Әуенге билейді

АКТ-ны қолдану

25мин

Жаңа сабақ

Білу








Түсіну









Қолдану

Блум таксаномия арқлы мұғалім жаңа тақырыптың мазмұнына түсініктеме береді, жаңа материалды топта түсініп оқып, талдату.


Автор қандай мәлімет білетіндігін сұрайды.

М.Әуезов шығармалары туралы мәлімет береді.


Кітаппен жұмыс

Суретпен жұмыс

1.М.Әуезов өмірі туралы мағлумат

Мұғалім түсіндірмесінен кейін оқушылыр кітаппен жеке жұмыс жасайды.

Топта талқылап тақырыптың негізгі мәселелерін анықтайды. Топтастыру стратегиясы жүргізеді. Шығармалары туралы кластер әдісін пайдаланады.

Бір топ суреттер арқылы талдау

Екі топ Фишбон

Үш топ венн диаграмма құрастыру

Төрт топ Крассворд

АКТ-ны қолдану А-3 қағаздары стикерлер, маркерлер


Анализ

Поэзия минуты

Рафт әдісі шығармашылық жұмыс жүргізу

Р-рөл, көксерек

А- аудитория, адам

Ф- форма, монолог

Т- тақырып, Мен ұлыған көк бөрісі даланың»



Жинақтау

Х. Эдвард Де Бононың әдісі арқылы сабақты мәтінді қорытындылау.

Ақ қалпақ

Сары қалпақ

Қара қалпақ

Көк қалпақ

Жасыл қалпақ

Қызыл қалпақ

6 түсті қалпақ

1мин

Бағалау

Оқушыларды критериалды түрде бағалайды

Бағалау парағын толтыру. Смайликтер арқылы бағалау

Бағалау парақшасы смайликтер

1мин

Үйге тапсырма

Мен ұлыған көк бөрісі даланың» эссе

Эссе жазу


1мин

Рефлекция

Бағдаршам

Екі жұлдыз бір тілек




«Иқан» жалпы орта мектебі









Ашық сабақ



Тақырыбы: Мұхтар Әуезов «Көксерек» әңгімесі















Мұғалім: Кучкарова П

4«Г» сынып





Иқан 2016


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!