Управління освіти і науки
Луганської держадміністрації
Вище професійне училище №40
Методична розробка
уроку виробничого навчання за темою:
«Навчання безпечних прийомів і методів мурування за однорядною, багаторядною системами перев’язки швів.
Професія: муляр III розряду.
Розробив:майстер виробничого навчання Шишкіна Л.М.
м. Алчевськ 2014р.
Анотація
Процес виробничого навчання є двостороннім і складається с двох взаємопов’язаних частин; інструктування майстром і навчання здійснює мого учнями. Щоб уникнути одноманітності в організаційно методичному побудові навчального процесу на даному уроці виробничого навчання проведений тісний взаємозв’язок і взаємозалежність методики виробничого навчання і дидактичної мети. При розкритті теми даного уроку врахована взаємозалежність мети змісту і методики навчання.
В даному випадку використовується ланка «двійка».
Розподіл технологічних операцій: ведучий муляр закріплює причалку і починає укладати цеглу на підготовлений підсобником розчин. Підсобник розкладає цеглу і розстеляє розчин для мурування. Перегородки муруються завтовшки 0,25х0,5 цеглини ( у чверть цеглини при довжині перегородок до 3м, висоті до 2,7 м) з цілої цегли. Горизонтальні шви мають бути завтовшки у середньому 12 мм, вертикальні – 10 мм. Перегородки необхідно армувати смуговою сталлю або сталевою арматурою, прикріпити сталевими штирями до стін відповідно до проекту.
В критеріях оцінювання враховані: якість виконаних робіт застосування раціональних прийомів при цегляної кладки перегородки виробнича самостійність, ефективне застосування теоретичних знань при виконанні завдань, творче відношення до праці, культура праці, і дотримання техніки безпеки.
План
уроку виробничого навчання
за фахом: муляр ІІІ разряду.
Тема програми № 34: “Навчання безпечних прийомів і методів мурування за однорядною, багаторядною системами перев,язки швів”.
Тема уроку: Мурування цегляної перегородки.
Мета уроку:
Навчальна:вміти : читати робочі креслення цегляного мурування стін
укладати цеглу при однорядній системі перев,язування швів
виконувати мурування цегляних перегород 0,5 цеглини за однорядного системного перев,язування швів способом “ вприсик”
розподіляти операції, які виконуються, залежновід кількості виконавців.
Виховна: - Виховати навички правильного користування інструментом, та
бережного відношення до нього.
та матеріалів, що використовуються під час цегляного мурування.
мурування.
Тип уроку: навчальний.
Методи навчання: Розповідь, наглядний показ, обговорення, робота учнів
малими групами – “ двійка ”.
Міжпредметний зв,язок : “Спеціальна технологія”, “Матеріалознавство”,
“Будівельне креслення ”.
Матеріально технічне оснащення : на одне звіно “двійка”
Найминування на “звено” всьго на группу.
“двійка”
1.Кельма. 2шт. 8шт.
2.Лопата для суміші. 1 4
3.Молоток кирочка. 1 4
4.Висок будівельний 2 8
5.Правило дюралюмінієве 1 4
дліною 2 м
6.Рулетка сталева 1 4
7.Рівень будівельний 1 4
8. Шнур 20м 40м
9. Ящик для розчину 2 6
Хід уроку.
І. Організаційна частина.
- Перевірка складу групи за списком.
- Перевірка нальності та відповідності спецодягу до робіт, що виконуються.
ІІ. Ввідний інструктаж:
-Повідомити тему та методу уроку.
- Перевірка знань учнів по попередній темі.
- Видача міні – підручників учням, або інструкційно-технологічних карт для
інструктування з нової теми.
-Перевірка знань по новій темі.
- Зауваження учням з типових помилок, розбирання причин помилок.
- Ознойомлення зкритеріями оцінювання по новій темі.
ІІІ. Поточний інструктаж і самрстійна робота учнів.
Обхід робочих місць з метою перевірки:
-Правильної організації рабочих місць.
-Вмінню користуватися технічною і технологічною документацією.
-Дотримання послідовності технологічних операцій цегляного мурування.
-Дотримання правил з техніки безпеки.
-Контроль якості виконання учнями завдань.
-Приймання робіт та їх оцінювання.
ІV. Заключний інструктаж.
- підведення підсумків уроку (відмітити чи досягнута мета даного уроку).
- відмітити учнів чия робота відрізняється якістю мурування.
- видати домашнє завдання: Повторити теоретичний матеріал з теми.
Майстер виробничого навчання: А.Г.Донченко
Тест № 1
Тема № 34: Навчання безпечних прийомів і методів мурування за однорядною, багаторядною системами перев,язки швів.
Вибери правильний варіант відповіді. Номери правильних, на вашу думку, відповідей запишіть в рядок. У вас вийде п'ятизначне число. Перевірте правильність у майстра.
З укладання маяків у вигляді штраби.
З укладання тычкового ряду.
З установки кутових і промежуточних порядовок.
Так 2.Ні
Так 2.Ні
Так 2.Ні
Так 2.Ні
Тест №2
Так Ні
1. Чи залежать способи розкладання цегли від товщини стін?
2. Який розчин потрібен при укладенні цегли способом «вприсик»:
а) жорсткий
б) пластичний
в) напівжорсткий
3. Чи потрібно натягувати шнур – причалку для кожного ряду мурування?
- Порядівки встановлюють до початку мурування?
Інструмент для оброблення і ущільнення швів.
Інструмент для перевірки вертикальності кутів і поверхні мурування.
Інструмент для подачі розрівнювання розчину.
Інструмент для рубання, тесання цегли, каміння.
Інструмент для контролю поверхні викладених стін.
Інструмент для розрівнювання розчину.
П |
Р | О | З | Ш | И | В | К | А |
А |
В | И | С | О | К |
И | | Е |
Л | | Л | О | П | А | Т | А |
О | | Ь |
М | О | Л | О | Т | О | К |
А |
Інструмент для оброблення і ущільнення швів.
Інструмент для перевірки вертикальності кутів і поверхні мурування.
Інструмент для подачі розрівнювання розчину.
Інструмент для рубання, тесання цегли, каміння.
Інструмент для контролю поверхні викладених стін.
Інструмент для розрівнювання розчину.
Пам'ятка
Користування инструкционно-технологічною картою
Уважно вивчіть запропоноване завдання.
Ознайомтеся з послідовністю виконання завдання та ескізами.
Ознайомтеся з технічними і технологічними вимогами.
Відповідно до технологічної карти підберіть інструмент, пристосування, матеріали, необхідні для виконання завдання.
Виконуйте завдання, дотримуючись послідовність виконання операцій.
Якщо виникли питання або неясності, зверніться за допомогою до майстра.
Пам,ятка
Раціональної організації робочого місця:
під час роботи:
-Зберігай порядок на своєму робочому місці;
-вимірювальний інструмент поклади окремо від робочого інструменту ;
-все, чим доводиться користуватися частіше, поклади ближче, а рідше вживаються – далі;
-Клади праворуч все те, що при роботі доводиться брати правою рукою, а зліва – лівою;
- привчи себе брати і класти інструмент, не дивлячись на нього, для цього кожен предмет розташовуй завжди в одному і тому ж місці;
По закінченню роботи:
-приведи в порядок робоче місце та інструмент;
-здай майстру виконану роботу;
-прибери допоміжні матеріали;
-отримай оцінку.