СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Խաղաղության նշանակությունը.

Категория: География

Нажмите, чтобы узнать подробности

Խաղաղության նշանակությունը.

Просмотр содержимого документа
«Խաղաղության նշանակությունը.»

Դասի պլան



Առարկա-Մայրենի

Դասարան-2-րդ

Դասի թեման-Սուրեն Մուրադյան:Առարկա,գործողություն,հատկանիշ ցույց տվող բառեր

Տիպը-Հաղորդման դաս

Նպատակը-Աշակերտները գաղափար կկազմեն ,թե ինչ է խաղաղությունը,կսովորեն և կծանոթանան խաղաղության խորհրդանշանների հետ,կսովորեն այդ բառի հոմանիշները,բացատրությունը:Կկարողանան տարբերակել առարկա,գործողություն ,հատկանիշ ցույց տվող բառերը:Կկազմեն նախադասություններ այդ բառերով:Կսովորեն ասույթներ խաղաղության մասին:Կկարողանան արտահայտիչ կարդալ և կարդացածը վերլուծել:

Ուսրումնական պարագաներ-Դասագիրք,խաղաղության խորհրդանշաններ,նկարներ,քարտեր,տետրեր,մատիտներ,թղթեր,երաժշտություն,տե-սանյութ:

Մեթոդական հնարներ-Զրույց,մտագրոհ(խթանման փուլ),քառաբաժան (կշռադատման փուլ) ,խաղային մեթոդներ

Խթանման փուլ-Զրույց՝ անրադարձ նախորդ դասերին,պատերազմ բառի հականիշը գտնել:Բացատրել այդ բառի մաստը,ասել հոմանիշները,ասել մեկ բառով,թե ի՞նչ Է ԽԱՂԱՂՈՒԹՅՈՒՆԸ:

Խոսել խորհրդանշանների մասին.

_Աղավնի-բանաստեղծություն

Տեսանյութ.

_Ձիթենու ճյուղ

_Մատներով նշանը

_N և D տառերի համադրում,որը նշանակում է միջուկային զինադադար,կամ աղավնու ոտնաթաթ

Իմաստի ընկալում-Ոտանավոր խաղաղության մասնին

Ասույթներ խաղաղության մասին

Պիկասոյ Խաղաղության աղավնի կտավը

Բացել դասագրքերը ,հիշել հեղինակին,խոսել նրա մասին,հիշել անցած ստեղծագործությունները:

Ընթերցել Սուրեն Մուրադյան՝ Խաղաղության դասը

2-րդ անգամ կարդում են աշակերտները մաս-մաս և վերլուծում:Բացատրվում են անծանոթ բառերը,գրում են բառատետրում

Ֆիզկուլտ դադար-Երգում են Խաղաղություներգը

Խմբային աշխատանք-Բաժանվում են քարտեր,որտեղ ասույթները խառնվել են,պետք է գտնել,կարդալ և բացատրել:

Խաղ-1-ին շարքը ասում է առարկա ցույց տվող բառեր

2-րդ շարքը ասում է այդ առարկայի հատկանիշը

3-րդ շարքը ասում է այդ առարկայի կատարած գործողությունն այնպես,որ միտք արտահայտի և դառնա նախադասություն:

Կշռադատման փուլ-Անդրադարձ կատարել խթանման փուլում գրված բառերին, ավելացնել սովորած պատկերներն ու բառերը:Քառաբաժան մեթոդով գրել.

Ի՞նչ գիտեի: Ի՞նչ սովորեցի:

Ի՞նչ տեսա: Ի՞նչ լսեցի:

Գնահատել ընթերցանության համար:










Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!