СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Қабаттар, мәтінмен жұмыс

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

 

10

1.Оқушылармен амандасу.

2. сыныпта жоқ оқушыларды белгілеу

3.Сергіту сәті

Психологиялық тренинг «Шаттық шеңбері» көмегімен оқушылар бір - біріне өздерінің аттарының бас әрпінен келетін жақсы сөздерді айтады.

 

 

Сабақтың тақырыбың, мақсатын түсіндіру

 

 

 

 

Сабаққа психологиялық жағынан дайындалады. Оқушылар бір – біріне өзінің айтар тілегін, қошеметін, жағымды қылықтарын білдіреді.

Бір-біріне деген жақсы қарым-қатынас орнатады

 

Сабаққа назар аударады.

Қайталау сұрақтары

  1.  

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

«Бөшкеден шыққан бас қатырғылар».

Тұсаукесер

 

3

  1. Ой қозғау, проблема қою

Алдын ала дайындық

Сурет мөлдір пленкада, жартылай мөлдір және мөлдір емес қағазда (мысалы, мөлдір емес қағазда дала пейзажы, мөлдір қағазда дала тұрғындары).

Білім өзектілігі:

Растрлық графикалық редакторлардың тағайындауларының бірі – бл коллажды жасауға мүмкіндік береді. Бұл сендердің бірнеше суреттерді алып, қайшымен қажетті жерлерін кесіп алып, қағазға жапсырғандағыдай коллаж сурет.

Сұрақ:

Коллажды компьютерде қалай жасаймыз?

(Суреттердің бөліктерін ерекшелеу және оларды бір терезеге жинау керек.)

 

  1. Ой қозғау, проблема қою

 

Негізгі бөлім

 

12

Жаңа сабақ (20 мин)

Практикалық тапсырма

Тапсырма:

Әр оқушы тапсырманы орындайды сәйкес қорытынды жасап отырады.

Қортынды

 

 

20

Қорытынды

Кері әсер парағы

1.Бүгін мен не үйрендім?

2.Маған не ұнады/ұнамады?

3.Тапсырманы орындау барысында қандай қиыншылықтар болды?

Сабақ соңында оқушыларды бағалау.

Үйге тапсырма: Тақырып бойынша ізденіп оқу. Келесі сабақта коллаж жасау үшін бірнеше суретті дайындап әкелу қажет.

Оқушылар тақырыпты бекіту мақсатында орындықта отырған оқушыға сұрақтар қояды. Егер орындықта отырған оқушы жауабын білмесе онда сұрақ қойған оқушы өзі жауап береді.

 

Просмотр содержимого документа
«Қабаттар, мәтінмен жұмыс»



Сабақ жоспары: 31 «Бекітемін»

Оқу ісінің меңгерушісі

«_______» ___________20__ж

Пән аты : Информатика

Сынып : 7 «Ә, Б, А»

Тақырыбы

Қабаттар, мәтінмен жұмыс

Мақсаты

Оқушыларға көпқабатты бейне жасауды, мәтінмен жұмысты үйрету

Күтілетін нәтиже

А) GIMP бағдарламасында еркін жұмыстана алады

В) GIMP бағдарламасында еркін жұмыстана алады, тиімді жерде пайдалана алады.

С) GIMP бағдарламасында еркін жұмыстана алады, тиімді жерде пайдалана алады, басқа оқушыға түсіндіре алады.

Дереккөздер, құрал-жабдықтар

Интернет Google.kz, Электронды оқулық, Оқулық

Сабақтың барысы

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе


10

1.Оқушылармен амандасу.

2. сыныпта жоқ оқушыларды белгілеу

3.Сергіту сәті

Психологиялық тренинг «Шаттық шеңбері» көмегімен оқушылар бір - біріне өздерінің аттарының бас әрпінен келетін жақсы сөздерді айтады.



Сабақтың тақырыбың, мақсатын түсіндіру





Сабаққа психологиялық жағынан дайындалады. Оқушылар бір – біріне өзінің айтар тілегін, қошеметін, жағымды қылықтарын білдіреді.

Бір-біріне деген жақсы қарым-қатынас орнатады


Сабаққа назар аударады.

Қайталау сұрақтары

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

«Бөшкеден шыққан бас қатырғылар».

Тұсаукесер


3

  1. Ой қозғау, проблема қою

Алдын ала дайындық

Сурет мөлдір пленкада, жартылай мөлдір және мөлдір емес қағазда (мысалы, мөлдір емес қағазда дала пейзажы, мөлдір қағазда дала тұрғындары).

Білім өзектілігі:

Растрлық графикалық редакторлардың тағайындауларының бірі – бл коллажды жасауға мүмкіндік береді. Бұл сендердің бірнеше суреттерді алып, қайшымен қажетті жерлерін кесіп алып, қағазға жапсырғандағыдай коллаж сурет.

Сұрақ:

Коллажды компьютерде қалай жасаймыз?

(Суреттердің бөліктерін ерекшелеу және оларды бір терезеге жинау керек.)


  1. Ой қозғау, проблема қою


Негізгі бөлім


12

Жаңа сабақ (20 мин)

Практикалық тапсырма

Тапсырма:

Әр оқушы тапсырманы орындайды сәйкес қорытынды жасап отырады.

Қортынды



20

Қорытынды

Кері әсер парағы

1.Бүгін мен не үйрендім?

2.Маған не ұнады/ұнамады?

3.Тапсырманы орындау барысында қандай қиыншылықтар болды?

Сабақ соңында оқушыларды бағалау.

Үйге тапсырма: Тақырып бойынша ізденіп оқу. Келесі сабақта коллаж жасау үшін бірнеше суретті дайындап әкелу қажет.

Оқушылар тақырыпты бекіту мақсатында орындықта отырған оқушыға сұрақтар қояды. Егер орындықта отырған оқушы жауабын білмесе онда сұрақ қойған оқушы өзі жауап береді.




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!