Пәні : Сабақ тақырыбы | қазақ тілі Нәтиже сабақ «Құстар» | «№19 орта мектебі» КММ |
Күні | | Мұғалімнің аты-жөні: Шегирова Н.Б. |
Сынып | | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
3«р»сынып | 12.05.2016 | | |
3 «м»сынып | 11.05.2016 | | |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | Сенімді және еркін жауап беру/жазу |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: мұғалімнің көмегімен басталған диалогты жалғастырады, жіктеу, тәуелдеу жалғауларын жалғай алады. |
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: басталған диалогты өздігінен жалғастырады |
Кейбір оқушылар орындай алады: диалогты өздігінен құрайды |
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: сөз – сөз тіркесі- сөйлем |
Тақырыпқа қатысты сөздік қор мен терминдер: Әтеш-Петух ,Тауық- Курица.Балапан-Цыпленок. Күркетауық – индюк,Қаз-Гусь,Мамыр-гусенок ,Үйрек-Утка,Шүрегей- Утенок |
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: құстар, жабайы құстар, үй құстары, ұшады |
Талқылауға арналған сұрақтар: -Біздің қаламыздан жиі қандай құстарды көреміз? -Құстар не жейді? -Мектеп жанында құстарға арналған үйшік бар ма? |
Пәнаралық байланыс | |
Ынтымақтастық ортасын құру (2 мин) | Психологиялық дайындық: Мақсатымыз – білім алу, Міндетіміз – еңбектену 5 – ке қолды жеткізу. | |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | ресурстар |
Сабақтың басы Үй тапсырмасын тексеру 3мин Алдыңғы оқу: | -Қазір қай сабақ? -Қазақ тілі. -Қазақ тілі нешінші сабақ? -Қазақ тілі ... сабақ. -Қазақ тілі сабағында не істейміз? -Қазақ тілі сабағында ... Бүгін бізде нәтиже сабақ. Яғни, алған білімдеріңді жеке жұмыс орындау барысында көрсетесіңдер. Бағалау дескрипторлары ұсынылады. «5» - диалогты өздігінен құрайды «4» - басталған диалогты өздігінен жалғастырады «3» - мұғалімнің көмегімен басталған диалогты жалғастырады | |
Сабақтың ортасы (10мин) | 1-тапсырма. Көп нүктенің орнына керекті сөздерді жаз. Менің атым-.... . Мен .... жастамын. Мен № ...(он тоғызыншы) мектепте оқимын. Мен ... сыныпта оқимын. Мен .... қаласында тұрамын. ... көшесінде тұрамын. Қазақ тілінен «Құстар» туралы оқыдық. Менің сүйікті құсым- ... . Бұл құс ... тұрады. Түсі - ... , бойы- ... , тұмсығы - ... . Ол .. . , ... жейді. 2-тапсырма Қызықты ақпараттарды толықтыр. Колибри –өте ... құс. Аққу- ... құс. Түйеқұс – өте .... құс. Пингвин – суда ... жүзетін құс. ... - күнге тура қарай алатын құс. 3-тапсырма Берілген сөзді жікте. Құсбегі 4-тапсырма Берілген сөзді тәуелде. Тоты 5-тапсырма. Сөйлесуді толықтыр. -Сәлем, ... ! -Сәлем, ... ! -Қалың қалай? - ... -Мынау не? -Мынау ... -Ол қандай? -Ол ... -Ол не жейді? -Ол ..., ... жейді. - Сен тағы қандай жабайы құстарды білесің? - ..., ... , ... , ... білемін -Қандай жабайы құстарды білесің? - ... , ... , ... , ... білемін - Жарайсың, сау бол! -Сау бол! Ыстық орындық | |
Сабақтың соңы Рефлексия 1мин | «бас бармақ» бойынша кері байланыс Үй тапсырмасы: Сөзжұмбақ жасау | |
Қосымша ақпарат | | |
Саралау Дарынды бала ( көшбасшы), СТО , басқалардың жауабына баға береді Үлгерімі нашар. | | |
Рефлексия |
Сабақ мақсаты мен міндеттері орындалды ма? | |
Білім алушылар бүгін не үйренді? | |
Сабақ қалай , қандай деңгейде өтті? | |
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) | |
Сабақтағы ахуал қандай болды? | |
Уақыт есебінен ауытқулар болды ма? | |
Жоспарға қандай өзгеріс енгізділді, неге? | ------- |
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе(оқыту және оқуға қатысты) |
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді ( оқыту мен оқуға қатысты)? |
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? |