СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Қауіпсіздік ережесі. Қысқа қашықтыққа жүгіру.

Категория: Физкультура

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қысқа мерзімді жоспар

 

Қысқа мерзімді жоспар

Пәні:   Дене шынықтыру.                    Мектеп: Пенжім ОМ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:           1.Жүгіру, секіру және лақтырудағдыларын дамыту.

Күні:   04.09.2017ж.                              Мұғалімнің аты-жөні:  Тугельбаев Тилек Мухаметович.

Сынып:  7 А                                          Қатысқандар саны: 19

                                                                 Қатыспағандар саны: жоқ

Cабақ тақырыбы

Қауіпсіздік ережесі.

Қысқа қашықтыққа жүгіру.

Оқу мақсаты

7.3.4.1 – денсаулықты нығайтуға арналған әртүрлі дене жаттығулар контекстінде қауіп-қатерді анықтау

 (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.4 - Денсаулықты нығайтуға бағытталған бірқатар дене жүктемелері

кезінде туындауы мүмкін қауіп-қатерді басқара білу стратегиясын

құру және қолдану

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Қауіпсіздік ережесін сақтайды.

Көптеген оқушылар: Денсаулықты нығайтуға арналған әртүрлі дене жаттығуларды біледі.

Кейбір оқушылар: Денсаулықты нығайтуға арналған әртүрлі дене жаттығуларын біледі және жасай алады.

Жетістік критерийлері

Білім алушы

• Түрлі  жаттығу  жұмыстарын  орындау  барысындағы

болуы мүмкін қауіп-қатерлерді анықтайды

Тілдік  мақсаттар

 

екпін алу, итерілу, ұшу, қону  көтерілу, жерге қону,  күш, жылдамдық, төзімділік, икемділік қадамдар, аттау лақтырулар: итеріп шығару, итеру, көтеріп тастау, лақтыру

 қауіпсіздік, қауіп-қатерсөрелік екпін алу, қашықтық бойынша

жүгіру, мәреге жету

Құндылықтарды дарыту

 

Ұйымшылдыққа, потриоттыққа, достыққа, адамгершілік құндылықтарын бойына сіңіре білуге  үйрету, тәрбиелеу.  

Пәнаралық байланыстар

Өзін-өзі тану, дүниетану  піндерімен байланысады

АКТ қолдану дағдылары

 

Бастапқы білім

 

Бірқатар дене жаттығуларын орындай біледі.

-Кеңістікті сезінеді.

-Кеңістікте жүгіреді, секіреді.

 

Сабақ барысы

Б = бүкілсыныптық жұмыс Жж = жұптық жұмыс Тәж = оқушы тәжірибесі Ф = формативті бағалаудың мүмкіндіктері Т = топтық жұмыс Ж = жеке жұмыс К = оқытушы көрсетеді.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

 

Сабақтағы жоспарланған

іс-әрекет 

 

Ресурстар

Сабақтың басы

(12 мин)

Б.С.К. Жағымды орта қалыптастыру.

Б.С.К. шаттық шеңберін қуру.

Т.Ж.К мақсатын қуру.

Ырғақты гимастика.

Іс-әрекеттің  әрбір  түріне

арналған кең алаң.Аудио жазба

Сабақтың ортасы

(23 мин)

Қауіпсіздік  техникасы  бойынша  жалпы

талаптар.

  (ЖЖ,  Тәж)  Оқушылар  спринт  кезінде қолдардың әрекетін жақсарту үшін жұптарда жұмыс  істейді.  Бастапқыда  оларғаа  шағын, бірақ  жылдам  қадамдар  жасап,  қолдарын жылдам  қимылдатып,  20  метр  жүгіріп  өту қажет.  Содан  кейін  олар  қолдарын  кеңінен сермеп, ұзын, бірақ баяу қадамдар  –  аттаулар орындап  20  метр  жүгіреді.  Және  соңында олар қолдым жылдам қозғалысы мен шынтақ 90 градусқа бүгулі болатын қолдар алға және

артқа  қимылдайтын  үлкен/серіппелі қозғалыстар арасында  40  метр  қашықтыққа жүгіріп, ортасын табуға тырысады.

 Дескрептор:

−  жаттығуды талапқа сай орындайды;

−  жаттығу  барысында  туындауы  мүмкін қателіктерді (қолды  қате қою, аяқты дұрыс қоймау, сөреден дұрыс шықпау) атайды;

 

 

 

 

 

Кең  алаң. 

Сықырғыш, уақыт өлшеуіш.

Сабақтың соңы

(10 мин)

Рефлекция

Бағдаршам – оқушылардың өздерінің қаншалықты түсінгенін көрсетудің

жылдам тəсілі. Оқушыларға қызыл, сары жəне жасыл түсті карточкалар беріледі. Оқушылар:

 толықтай түсінсе, сенімді болса ЖАСЫЛ ТҮСТІ;

 түсінуге жақын болса, аздап білсе САРЫ ТҮСТІ;

 түсінбесе, сенімді болмаса ҚЫЗЫЛ ТҮСТІ көрсетеді.

 

Түрлі түсті фигуралар.

Саралау

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім.

-жылдамдықты арттыратын жаттығуларды орындату.

(қолдардың сілтену екпінін арттыру, аяқпен итерілуді күшейту.)

- жүгіру техникасын үйрену, сөреде тұру және сөрелік екпін алу тапсырмасын орындату.

- төменгі сөреден шығу тәсілін үйрену.

 

Оқушылар бір-бірін бағдаршамдар арқылы бағалау.

Кері байланыс. Әңгімелесу тәсілдерін қолдандым.

Оқушылар сабақ барысында қауіпсіздік ережесі сақталы. Бірін-бірі итеріп, қулату жағдайлары болмады.Ойын ойнау кезінде бірін-бірі силап ержені сақтай білді.

Сабақ бойынша рефлексия

 

 

-Сабақтың мақсатымен оқу мақсаты дұрыс қойылған. Оқушылардың  100 пайызы ортақ мақсатына жетті.

-Сабақты саралау барысы дұрыс жүргізілді. Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап деңгейлері бойынша тапсырмалар берілді.

-Сабақтың уақыттық кезеңдері бойынша сабақтың басында кедергілер туындады.

-Сабақ жоспарынан ауытқулар болмады.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:   

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1:

2:

 

         

 

 

Просмотр содержимого документа
«Қауіпсіздік ережесі. Қысқа қашықтыққа жүгіру.»


Қысқа мерзімді жоспар

Пәні: Дене шынықтыру. Мектеп: Пенжім ОМ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1.Жүгіру, секіру және лақтырудағдыларын дамыту.

Күні: 04.09.2017ж. Мұғалімнің аты-жөні: Тугельбаев Тилек Мухаметович.

Сынып: 7 А Қатысқандар саны: 19

Қатыспағандар саны: жоқ

Cабақ тақырыбы

Қауіпсіздік ережесі.

Қысқа қашықтыққа жүгіру.

Оқу мақсаты

7.3.4.1 – денсаулықты нығайтуға арналған әртүрлі дене жаттығулар контекстінде қауіп-қатерді анықтау

(оқу бағдарламасына сілтеме)

3.4 - Денсаулықты нығайтуға бағытталған бірқатар дене жүктемелері

кезінде туындауы мүмкін қауіп-қатерді басқара білу стратегиясын

құру және қолдану

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Қауіпсіздік ережесін сақтайды.

Көптеген оқушылар: Денсаулықты нығайтуға арналған әртүрлі дене жаттығуларды біледі.

Кейбір оқушылар: Денсаулықты нығайтуға арналған әртүрлі дене жаттығуларын біледі және жасай алады.

Жетістік критерийлері

Білім алушы

• Түрлі жаттығу жұмыстарын орындау барысындағы

болуы мүмкін қауіп-қатерлерді анықтайды

Тілдік мақсаттар


екпін алу, итерілу, ұшу, қону көтерілу, жерге қону, күш, жылдамдық, төзімділік, икемділік қадамдар, аттау лақтырулар: итеріп шығару, итеру, көтеріп тастау, лақтыру

қауіпсіздік, қауіп-қатерсөрелік екпін алу, қашықтық бойынша

жүгіру, мәреге жету

Құндылықтарды дарыту


Ұйымшылдыққа, потриоттыққа, достыққа, адамгершілік құндылықтарын бойына сіңіре білуге үйрету, тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Өзін-өзі тану, дүниетану піндерімен байланысады

АКТ қолдану дағдылары


Бастапқы білім


Бірқатар дене жаттығуларын орындай біледі.

-Кеңістікті сезінеді.

-Кеңістікте жүгіреді, секіреді.


Сабақ барысы

Б = бүкілсыныптық жұмыс Жж = жұптық жұмыс Тәж = оқушы тәжірибесі Ф = формативті бағалаудың мүмкіндіктері Т = топтық жұмыс Ж = жеке жұмыс К = оқытушы көрсетеді.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған

іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

(12 мин)

Б.С.К. Жағымды орта қалыптастыру.

Б.С.К. шаттық шеңберін қуру.

Т.Ж.К мақсатын қуру.

Ырғақты гимастика.

Іс-әрекеттің әрбір түріне

арналған кең алаң.Аудио жазба

Сабақтың ортасы

(23 мин)

Қауіпсіздік техникасы бойынша жалпы

талаптар.

(ЖЖ, Тәж) Оқушылар спринт кезінде қолдардың әрекетін жақсарту үшін жұптарда жұмыс істейді. Бастапқыда оларғаа шағын, бірақ жылдам қадамдар жасап, қолдарын жылдам қимылдатып, 20 метр жүгіріп өту қажет. Содан кейін олар қолдарын кеңінен сермеп, ұзын, бірақ баяу қадамдар – аттаулар орындап 20 метр жүгіреді. Және соңында олар қолдым жылдам қозғалысы мен шынтақ 90 градусқа бүгулі болатын қолдар алға және

артқа қимылдайтын үлкен/серіппелі қозғалыстар арасында 40 метр қашықтыққа жүгіріп, ортасын табуға тырысады.

Дескрептор:

− жаттығуды талапқа сай орындайды;

− жаттығу барысында туындауы мүмкін қателіктерді (қолды қате қою, аяқты дұрыс қоймау, сөреден дұрыс шықпау) атайды;






Кең алаң.

Сықырғыш, уақыт өлшеуіш.

Сабақтың соңы

(10 мин)

Рефлекция

Бағдаршам – оқушылардың өздерінің қаншалықты түсінгенін көрсетудің

жылдам тəсілі. Оқушыларға қызыл, сары жəне жасыл түсті карточкалар беріледі. Оқушылар:

 толықтай түсінсе, сенімді болса ЖАСЫЛ ТҮСТІ;

 түсінуге жақын болса, аздап білсе САРЫ ТҮСТІ;

 түсінбесе, сенімді болмаса ҚЫЗЫЛ ТҮСТІ көрсетеді.


Түрлі түсті фигуралар.

Саралау

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Деңгейлері бойынша тапсырмалар бердім.

-жылдамдықты арттыратын жаттығуларды орындату.

(қолдардың сілтену екпінін арттыру, аяқпен итерілуді күшейту.)

- жүгіру техникасын үйрену, сөреде тұру және сөрелік екпін алу тапсырмасын орындату.

- төменгі сөреден шығу тәсілін үйрену.


Оқушылар бір-бірін бағдаршамдар арқылы бағалау.

Кері байланыс. Әңгімелесу тәсілдерін қолдандым.

Оқушылар сабақ барысында қауіпсіздік ережесі сақталы. Бірін-бірі итеріп, қулату жағдайлары болмады.Ойын ойнау кезінде бірін-бірі силап ержені сақтай білді.

Сабақ бойынша рефлексия



-Сабақтың мақсатымен оқу мақсаты дұрыс қойылған. Оқушылардың 100 пайызы ортақ мақсатына жетті.

-Сабақты саралау барысы дұрыс жүргізілді. Саралау барысында оқушылардың деңгейін анықтап деңгейлері бойынша тапсырмалар берілді.

-Сабақтың уақыттық кезеңдері бойынша сабақтың басында кедергілер туындады.

-Сабақ жоспарынан ауытқулар болмады.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1:

2:






Оқу ісінің меңгерушісі : Тоқтарбекова Г.Қ.








Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!