Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Біздің өміріміздегі алгоритмдер №18 сабақ | Мектеп: №30 мектеп-гимназиясы Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары Асанова Н.Б __________ |
Күні: 5 « а» __________________ 5 «ә»___________________ 5 « б»___________________ 5 « в»__________________ 5 « г»__________________ | Мұғалімнің аты-жөні: Мейрахатқызы Назген |
Сынып: 5 Сабақ №18 | Қатысқандар: Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы | Команда бойынша |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 5.3.2.3-орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіру 5.3.2.2 –алгоритмді сөз түрінде ұсыну |
Сабақтың мақсаты Бағалау критерийлері | Барлық оқушылар: |
Оқушылардың басым бөлігі: «орындаушы», «орындаушының командалар жүйесі» түсініктерін есептерді шешу барысында түсіндіреді |
Кейбір оқушылар: |
Әдіс тәсілдер | СТО, «Ой қозғау», суреттеу, джигсо |
Ресурстар | АКТ,ЭО, оқулық, қима қағаздар, стикерлер, маркерлер |
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика және терминология: алгоритм Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер: құрастыру, мысал келтіру, жинақтау, салыстыру, жіктеу, жазу, байланыстыру, себебін түсіндіру, анықтама беру |
Құндылықтарға баулу | Жауапкершілігі мол, белсенді азаматтық ұстанымы бар, Өзінің жұмысына жауапкершілікпен қарайды және жоғары жетістіктерге қол жеткізуге ұмтылады |
Пəнаралық байланыс | Математика, бейнелеу өнері, музыка |
Алдыңғы білім | Алгоритм туралы жалпы түсініктері бар. |
Сабақтың жоспарланған кезеңдер | Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері | Бағалау |
Сабақ басы Психологиялық дайындық 2 мин. Топтастыру 1 мин | Тренинг: Сенің күн режимің қандай?Оқушылар ретімен атап шығады. «Ендеше, балалар, біз бір күнге жоспар құрдық» Оқушылар бірінен бірі өз ойларын жалғастырып айтады. Оқушылар топтасады: «Алгоритм», «Программа», «Блок сызба» топтарын құрады. | «Бас бармақ», «Ынталандыру» әдістері |
«Ой қозғау» 3 мин | Графика дегеніміз не? Графика түрлері? Екі өлшемді графика түрлері? Растрлық кескін дегеніміз не? Растрлық редакторлар? | «Бас бармақ», «Ынталандыру» әдістері |
Сабақтың ортасы Теория бойынша «Білу», «Түсіну», «Талдау», «Жинақтау» тапсырмалары 86-88 бет | Қызығушылықты ояту:Көпір тапсырмасы:СТО арқылы жауап береді. Алгоритм ұғымы сендерге таныс па? Программа деген не? Программаның қандай жазылу түрлерін білесіңдер? (Топтық жұмыс,слайд, мұғаліммен бірге талдау) Мазмұнды сызбамен жұмыс:постер Әр топқа берілген тақырыптар бойынша мазмұнды сызба дайындау және қорғау тапсырмалары беріледі.ДЖИГСО 1 топ-Алгоритм ұғымы 2 топ-Алгоритм жазу жолдары 3 топ-Алгоритм қасиеттері «Білі» тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді. «Түсіну» тапсырмасы бойынша суреттерге қарап, орындаушысын анықтайды. «Талдау» тапсырмасы бойынша алгоритм орындаушыларын тауып сәйкестендіреді «Жинақтау» тапсырмасы бойынша суретке қарап анықтама береді, орындалу алгоритмін жазады. «Ағаш отырғызу» алгоритмінің реттілігін орналастырады. | «Бас бармақ», «Ынталандыру» әдістері |
Сабақтың соңы «Қолдану», «Бағалау» тапсырмалары | «Қолдану» тапсырмасына берілген алгоритм бойынша блок сызба сызады.қадам тапсырмаларын орындайды. Алгоритм ұғымын басқа пәндерде қолданылатыны туралы ой бөліседі. Үйге тапсырма беру 5.2.1.1 Біздің айналамыздағы ақпарат. | «Бас бармақ», «Ынталандыру» әдістері |
Кері байланыс 2 мин Үй тапсырмасы | «Блоб ағашы» §14 оқу Алгоритмге мысал құрып келу | «Бас бармақ», «Ынталандыру» әдістері |
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
Оқушыларға алдыңғы тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіруге бағыт беремін.Тапсырмалар топтық болғандықтан қабілеті жоғары оқушылар бар топтық тапсрымасын күрделі етіп беруге тырысамын | Бағалау крит арқылы әр оқушының қосқан үлесін әділ бағалауына назар аударамын. | Техника қауіпсіздік ережелерін практикалық жұмыс жасау барысында қолданады |