Күні : | Мектеп: Bалерий Чкалов о/м |
Пән:Қазақ тілі Т2 2-сынып | Мұғалімнің аты-жөні: Кашкеева А.Т. Қатыспаған оқушылар : Қатысқан оқушылар: |
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2 бөлім «Менің отбасым және достарым» |
Сабақтың тақырыбы | Сенің неше досың бар? |
Оқу бағдарлама сына сәйкес оқу мақсаты | 2.2.3.1 тілдік нормаларды сақтай отырып, белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну 2.5.1.1 мұғалімнің көмегімен заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолдану |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: мұғалімнің көмегімен заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолданады Көптеген оқушылар:заттың атын,сынын, санын, іс-қимылын білдіретін сөздерді орынды қолданады. Кейбір оқушылар: тілдік нормаларды сақтай отырып, белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысады және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсінеді |
Бағалау критерий | Қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді, сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолданады. |
Тілдік міндеттер | Батыл, саябақ, уақыт, қызықты |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу, әдемілікке баулу |
Пәнаралық байланыстар | орыс тілі, әдебиет |
АКТ қолдану дағдылары | http://www.ped.kz/video/serg-tu-s-t-k-ld-k-n.html Көңілді күн |
Алдыңғы білім | Менің ең жақын досым |
Сабақтың барысы |
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған жұмыс | Оқыту ресурстары |
Сабақтың басы (7минут) | Ұйымдастыру.Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Психологиялық дайындық. Оқушыларды топқа қағаз қиындыларында жазылған әріптер арқылы бөлу. Күшік, мысық деген сөзді құрастыра отырып, 2 топқа бөлінеді. 3. Үй тапсырмасын сұрау.Диалог құру 4.Оқушылардың жаңа сабаққа қызығушылығын арттыру мақсатында Ө.Ақыпбековтың «Менің достарым» атты санамақ-өлеңін оқу: Бірінші досым – Берік, Екінші досым – Ерік. Үшінші досым –Басқар, Төртінші досым –Асқар. Бесінші досым – Жамал, Алтыншы досым – Самал. Біздер тату, құрбымыз, Жазылмайды жұбымыз. - Балалар, бүгін сабақтың тақырыбы қандай? Сабақтың тақырыбын анықтау, мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстыру. | |
Сабақтың ортасы (8-37минут) | Тыңда.Қайтала. Оқы. Батыл – смелый Сенің неше досың бар? Менің екі досым бар.Олар дос. (Т) «Мәтін құрастыр» әдісі. Оқушылар топпен бірге сөйлем қиындыларынан мәтін құрастырады. Менің атым - Руслан. Менің досым бар.Оның есімі Алихан. Ол өте ақылды, батыл бала. Таңертең мектепке бірге барамыз. Мектептен соң саябақта ойын ойнаймыз. Мен досыммен уақытты қызықты өткіземін. 3-тапсырма. Диалог құрыңдар. Сұрақтарға жауап беру. Сенің неше досың бар? Олардың аты кім? Дескриптор бойынша бағаланады: тақырыпқа сәйкес диалог құрастырады; сұхбаттасына сұрақтар қояды; сұхбаттасының сұрақтарына жауап береді; сөйлеу барысында тілдік нормаларды сақтайды. Сергіту сәті «Көңілді күн» 4-тапсырма. “Кім көп біледі?” ойыны. Көп сөз құрастырған оқушы жеңімпаз атанады. | 70 бет немесе арқылы бағалайды оқулық 71 бет http://www.ped.kz/video/serg-tu-s-t-k-ld-k-n.html «Көңілді күн» жұмыс дәптері Қосымша тапсырма |
(МК) (Ж) «Шашылған сөздер» әдісі бойынша сөйлем құрау. 2-тапсырма Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді жаз. Дескриптор: Білім алушы : - заттын атын білдіретін сөздерді дұрыс қолданады - орфографиялық және тілдік қателіктерді жібермей жазады |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
3-тапсырма. Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар: өздігінен тақырыпқа сай сөздерді қолдана отырып, диалогке қатысады | Меңгеруді бақылау Өзара бағалау немесе арқылы бір-бірін бағалайды. | Жұпта жұмыс істеу дағдылары (құрмет көрсету, кезекпен сөйлеу және т.б.) |
Сабақтың соңы (3минут) | Сабақты қорытындылау. Кері байланыс | |
Жетістік ағашы. Жетістік ағашының толтыру үшін әр оқушы бүгінгі сабақтан есінде қалған бір екі сөзін айтып жапырақтармен толтырады. Үй тапсырмасын беру: 71 бет 4-тапсырма(жазбаша) | Стикерлер |
Рефлексия Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? | |
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1: 2: |