СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

"Сандық өрнектер". Математика 2 сынып. Сабақ жоспары.

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ жоспары

Күні: 14.11.2016 ж.

Пән: Математика.2 «а» сынып Сабақтың тақырыбы: Сандық өрнектер. Сабақтың мақсаты: Білімділік:Сандық өрнектер туралы түсінік қалыптастыру. Сандық өрнектерді  құру, оқу және жазуымен таныстыру, мәнін табуға үйрету. Есепті құру және шығару. Теңдеулерді шешу. Дамытушылық:Оқушылардың математикалық тілін дамыту, есеп шығару білігін тиянақтау. Тәрбиелілік:Танымдық қабілетін дамыту. Оқыту әдісі: Түсіндіру, жеке жұмыс, сұрақ-жауап. Сабақтың түрі: жаңа сабақ. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеу.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. ІІІ. Жаңа сабақ: № 1. Өрнектердің мәндерін кему ретінде жазғызу арқылы жәндіктің атын білу.

30

18

15

13

11

6

30

5

Қ

Ұ

М

Ы

Р

С

Қ

А

№ 2. х-тің мәнін тапқызып, әр түрлі құмырсқалардың дене ұзындықтарын анықтау: х=13 см – 7 см – 2 см – 1см=3 см х=16 см – 6 см – 4 см – 5 см=1см

№ 3. Дәптерге кесінді сызу. (2 см) IV.Сергіту сәті. Қарлығашқа ұқсайық,

Қаңе, қанат жазайық.

Ұшып - ұшып алайық,

Қайта жерге қонайық!

V. Жұптық жұмыс.

№4. Өрнектерді жазып, мәнін табу. (8+5) – 6=7        (15 – 8) +7=14      (12 – 3) – 4=5     (30+10) +50=90 VI. Есеп құрастыру.  

 

№5. Есеп құру.

Гүлге дейін – 50 дм

Илеуге дейін – 30 дм, 20 дм

Барлығы – ?

Ш: 50+(30+20)=100 (дм)

Ж: барлығы 100 дм.  

№6 (1). Есепті шығар: Барлығы – 70 ине

Шыршаныкі – 30

Қарағайдыкі – ?

Ш: 70 – 30 =40 ине.

Ж: Қарағайдың 40 инесін ауыстырды.

 

VII.Бекіту. №8. Кесте толтыру.

а

5

6

7

8

16 – а

11

10

9

8

VIII. Сабақты қорытындылау. – Біз не істеуді үйрендік? ІХ. Үй тапсырмасы.

91 бет № 6 (2), № 7, № 9.

Х. Бағалау.

Просмотр содержимого документа
«"Сандық өрнектер". Математика 2 сынып. Сабақ жоспары.»

Сабақ жоспары

Күні: 14.11.2016 ж.

Пән: Математика.2 «а» сынып
Сабақтың тақырыбы: Сандық өрнектер.
Сабақтың мақсаты: Білімділік:Сандық өрнектер туралы түсінік қалыптастыру. Сандық өрнектерді құру, оқу және жазуымен таныстыру, мәнін табуға үйрету. Есепті құру және шығару. Теңдеулерді шешу.
Дамытушылық:Оқушылардың математикалық тілін дамыту, есеп шығару білігін тиянақтау.
Тәрбиелілік:Танымдық қабілетін дамыту.
Оқыту әдісі: Түсіндіру, жеке жұмыс, сұрақ-жауап.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеу.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ. Жаңа сабақ:
№ 1. Өрнектердің мәндерін кему ретінде жазғызу арқылы жәндіктің атын білу.

30

18

15

13

11

6

30

5

Қ

Ұ

М

Ы

Р

С

Қ

А

№ 2. х-тің мәнін тапқызып, әр түрлі құмырсқалардың дене ұзындықтарын анықтау:
х=13 см – 7 см – 2 см – 1см=3 см
х=16 см – 6 см – 4 см – 5 см=1см

№ 3. Дәптерге кесінді сызу. (2 см)
IV.Сергіту сәті.
Қарлығашқа ұқсайық,

Қаңе, қанат жазайық.

Ұшып - ұшып алайық,

Қайта жерге қонайық!

V. Жұптық жұмыс.

№4. Өрнектерді жазып, мәнін табу.
(8+5) – 6=7 (15 – 8) +7=14 (12 – 3) – 4=5 (30+10) +50=90
VI. Есеп құрастыру.


№5. Есеп құру.

Гүлге дейін – 50 дм

Илеуге дейін – 30 дм, 20 дм

Барлығы – ?

Ш: 50+(30+20)=100 (дм)

Ж: барлығы 100 дм.


№6 (1). Есепті шығар:
Барлығы – 70 ине

Шыршаныкі – 30

Қарағайдыкі – ?

Ш: 70 – 30 =40 ине.

Ж: Қарағайдың 40 инесін ауыстырды.

VII.Бекіту.
№8. Кесте толтыру.

а

5

6

7

8

16 – а

11

10

9

8

VIII. Сабақты қорытындылау.
– Біз не істеуді үйрендік?
ІХ. Үй тапсырмасы.

91 бет № 6 (2), № 7, № 9.

Х. Бағалау.


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!