СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Квадрат теңдеулердің комплекс түбірлері

Категория: Алгебра

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Квадрат теңдеулердің комплекс түбірлері»


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Комплекс сандар

Мектеп: Ж.Жабаев атындағы №11 жалпы орта мектебі

Күні: 19.01.2021

Мұғалімнің аты-жөні: Құрманбаев Рахман

Сынып: 11А

Қатысқандар саны:


Сабақ тақырыбы

Квадрат теңдеулердің комплекс түбірлері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.1.2.3 - комплекс санның квадрат түбірін таба алу.

Сабақ мақсаттары

Оқушылар:

  • комплекс сандардың анықтамасы мен қасиеттерін біледі және түсінеді;

  • алгебралық түрде берілген комплекс сандарға амалдар қолдана алады;

  • квадрат теңдеулердің және жоғары дәрежелі қарапайым теңдеулердің комплекс түбірлерін табады.

Бағалау

критерийлері

  • комплекс сандар ұғымын енгізу қажеттілігін түсінеді;

  • комплекс сандарға қатысты келесі түсініктерді біледі және ажыратады: нақты бөлік, жорамал бөлік, модуль, аргумент, таза жорамал сандар, тең және түйіндес сандар;

  • алгебралық түрде берілген комплекс сандарға арифметикалық амалдар қолданады;

  • түйіндес комплекс сандардың қасиеттерін қорытып шығарады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

- комплексті-түйіндес сандары қамтылған есептерге түсініктеме беру және ауызша сипаттау;

- комплекс сандарға орындалған амалдарды түсіндіру;

- квадрат теңдеудің немесе жоғары дәрежелі теңдеулердің түбірлерінің саны туралы пайымдау.

Пәндік лексика мен терминология:

  • нақты бөлік;

  • жорамал бөлік;

  • комплекс сан;

  • комплекстік түйіндес сандар/комплекс-түйіндес сандар;

  • комплекс санның модулі;

  • комплекс санның аргументі;

  • таза жорамал сандар;

  • комплекс түбірлер.

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

  • түйіндес жұп сандардың көбейтіндісі … болады;

  • комплекс сандардың қатынасын табу үшін … ;

  • бөлшектің бөліміндегі комплекс саннан арылу үшін …;

  • a+bi санының нақты бөлігі …;



Құндылықтарды дарыту




Сабақтың бағалау критерийлері бойынша терминологияны қазақ, орыс және ағылшын тілінде еркін меңгеру барысында тиімді тәсілдерді қолдану арқылы жұппен жұмыс жасауда, өзара сыйластық пен бір-бірінің пікірлерін тыңдауға және жеке жұмыс істеуде ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Осы бөлімдегі алған білімдері кескіндеме, сурет сабақтарында, архитектурада, құрылыста кеңінен қолданыс табады, өйткені кеңістікте фигураларды кескіндеуде, модельдеуде, құрастыруда тәжірибелік дағдыларының қалыптасуына көмектеседі.

АКТ қолдану дағдылары

Оқу сайттары/ «Ресурс»-та көрсетілген

Бастапқы білім


Көпжақтар туралы түсініктері бар, екіжақты және үшжақты бұрыштар туралы біледі, қарапайым стереометриялық сызбаларды орындау техникасын меңгерген, кеңістікте тура және жазықтықта өзара орналасуымен таныс.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сабақтың басы

2 мин

  • Сәлемдесу. Түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал орнату.

  • Туындаған сұрақтар бойынша есептерді талқылайды.

Сабақтың

ортасы

10 мин


























Жұппен

Жұмыс

15 мин









Жеке

жұмыс

10 мин






Сабақ конспектісі:

Есепті шешу алгоритмі.

Мысалы,


Оқушылар жұптарға бөлініп жұмыс жасайды, бір-бірімен тексереді


Есептеңіз:

\





Сабақтың

соңы

3 мин

Сабақ соңында оқушылар «ББҮ» стратегиясы бойынша рефлексия жүргізеді: сабақтың оқу мақсаттарына сәйкес кері байланыс жасайды, өзін-өзі бағалайды.

Үйге тапсырма

Табыңыз :№1




Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Деңгейлік тапсырмаларды орындау кезінде сапалы құрылымдық кері байланыстар беру арқылы оқушылардың ЖАДА және өздігінен дайындалуларына бағыт-бағдар беру

Топпен, бірін-бірі бағалау және өзін бағалау

«ББҮ» стратегиясы бойынша рефлексия жасайды. Оқу кабинетіндегі интербелсенді тақтамен жұмыс жасауда, электр көзін пайдалануда абай болу.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!