СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Коучинг "Оқушылардың сөйлеу тілі дамытудағы диалогтық оқытудың тиімділігі"

Категория: Прочее

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бұл коучинг мектептің қазақ тілі мен әдебиет пән мұғалімдерінің оөушылардың сөйлеу тілдерін дамытуда, диалогттық оқытудың тиімділік жолдары туралы айтылады. 

Просмотр содержимого документа
«Коучинг "Оқушылардың сөйлеу тілі дамытудағы диалогтық оқытудың тиімділігі"»

М.Горький атындағы №1 Қарабалық орта мектебі

Коучинг жоспары



Коуч: Қазақ тілі мен әдебиет пән мұғалімі: Камалова Г.М.

Күні:

Коучинг тақырыбы: «Оқушының сөйлеу тілін дамытудағы диалогтың тиімділігі».

Мақсаты: Мұғалімдерге диалогтық оқыту әдісін пайдалану жолдары, оның түрлері, әдістері жайлы мағұлмат алуына жағдай жасау.

-Мұғалімдерге оқушыларды диалогтық оқыту пайдасы туралы мағұлмат беру, сұрақ қою жолдарымен таныстыру.

Оқу нәтижесі:

Мұғалімдер сабақта диалогтық оқу жүйесін пайдалану тиімділігі жайлы оның түрлері, әдістері жайлы мәліметтермен таныс болды. Диалогтық оқыту мәнін оның түрлерін түсінеді. Оқушылардың білім деңгейін көтеруде диалогтық оқыту мәнінің пайдасы жөнінде ұғынады.

Негізгі идеялар:

Диалог сабақта оқушылардың қызығушылығын арттырумен қатар, олардың білім деңгейінің өсуіне үлес қосады. Оқыту моделі оқушы диалог құру нәтижесінде білім алады.

Сабақта қолданылатын материалдар:

Интербелсенді тақта, бейнероликтер, стикер, маркер, бағалау парақтары, А4 парақтары

Тапсырмалар:

Таныстырылым мен бейнежазбаны көрсетіп жағдаяттық диалог құрастыру, тиімді сұрақ қою арқылы әңгімелесушіні дилогтің үш түрінің біреуіне тарту.



Сабақтың барысы.

Кезеңдері

уақыты

Коучтің іс-әрекеті

Қатысушылар іс- әрекеттері

Ұйымдастыру






Психологиялық ахуал


















Тақырыпты түсіндіру











Топқа бөліну









Әңгіме дебат





















Практикалық бөлім


















Тапсырмалар



















2 мин







3 мин

Амандасу.

Коуч коучингке қатысушылармен амандасып, бүгінгі коучингтің табысты өтуіне сәттілік тілеймін.

«уақыт аралығы» тренингін қткізу арқылы көңіл-күйлерін көтеру.

Енді ортаға шығыңыздар, мен уақытты атаған кезде ұстаздар топтасады.

Келесі әрекетті жасаңыздар.

• 6-12.00 уақыт аралығындағылар - секіреді 
• 12-18.00 уақыт аралығындағылар – шапалақтайды
• 18-24.00 уақыт аралығындағылар – жаттығу жасайды.

Коучинг тақырыбы:

«Оқушының сөйлеу тілін дамытудағы диалогтың тиімділігі».

Мақсаты: Диалогтық оқытудың түсінігімен таныстыру. Оқушылардың сын тұрғысынан ойлауын, білім мен таным деңгейінің өсуіне әсер ететін диалогтің маңыздылығын түсіндіру.

Енді мына жерден қағаз қиындыларын таңдап алыңыздар.Сол топ аттары бойынша ақпарат жинау. (Постер түрінде,көрініс ретінде, диалог түрінде көрсету,

1-топ: алма суреті

2-топ: көбелек суреті

3 топ. Ағаш суреті бейнеленген парақшалар бойынша отырады.

Топтық тапсырма. 1 тапсырма.

Өз топтарыңыз туралы таныстыру керек. (постер түрінде көрсету, монолог құрастыру,бес жолды,өлең,синквей, көрініс түрінде көрсету).

1-тапсырма. Әңгіме-дебат «Айырмасын тап»

Оқыту кезіндегі диалог пен күнделікті қолданатын диалогтің айырмасы?

Сабақта диалогтың бірнеше түрлерін пайдалануға болады.

Оқылым. (мәтінді оқып сұрақтар құрастыру)

Сұрақ – жауап (мұғалім мен оқушылар)

Диалог (оқушы мен оқушы, мұғалім мен оқушы)

 Қатысым (мұғалім мен оқушылар, оқушы мен оқушы, мұғалім мен оқушы)

мәтінді рөлмен оқу диалогтары.

2-тапсырма.

1.топ. Сурет бойынша диалог құрастыр.

2. топ. Балалар арасындағы диалог

3. топ. Сурет бойынша рөлдік ойын диалогін құрастыру

Диалогтің өзі сабақ өту кезінде әр түрлі әдіс арқылы жүзеге асады. Мысалы : сұрақ — жауап, рөлдік,тапсырманы орындату, жұптық жұмыс, диалогтік мәтінді оқу.

3-тапсырма. «Ойлан, жұптас, талқыла» 
15 мин «Мақтаншақ қыз» мультфильмін тамашалау. 
Мультфильмді тамашалаған соң, «Ойлан, жұптас, талқыла» 
әдісі бойынша тапсырмаларды орындайды.
Талқылауға ұсынылатын тапсырмалар:
№1.Мақтаншақ қыз бен шешесін сипаттаңыз
№2.Мақтаншақ қыздың әрекеттеріне баға беріңіз
№3.Мақтаншақ қызды қалай өзгертуге болады?
№4.Ханның бейнесін сипаттап, әрекетін талдаңыз.
№5. Осы мультфильмді бүгінгі күнмен байланыстырыңыз.
Көрген мультфильм бойынша ой бөліседі. Әңгімелесу барысында әңгіменің қай түрі пайдаланылға-нын баяндайды.

Диалогтік оқыту - мұғалімнің оқуматериалын оқушыларға түсіндіріп, оқушылардың сол оқу материалын меңгеруі мақсатында оқу материалын дайындаудың және баяндаушы әңгіме жүргізудің
нақтылы реттеуші ережелерін ескере отырып құрылған оқыту мен оқу тәсілі. 

Амандасады






Өзіне ұнайтын уақыт аралығындағы санды таңдайды.





















Коучингке қатысушылар үшке бөлінген фигуралардың жартысын тауып, ішіндегі суреттерді жұптастыру арқылы

2 топқа бөлініп отырады.




































Рефлексия

3 мин

Сұраққа жауап.

1.Сіздің сабағыңызда әңгіменің қай түрі орын алады?
2.Сіз сабақ сұрағанда сұрақтың қай түрін жиі қолданасыз?
3.Оқушыларыңыз ашық сұрақ құрастыра ала ма?
Диалогтік оқытудың маңыздылығы туралы не айтасыз?

Стикерге жауаптарын жазады.


































Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!