СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Конспект уроку з української мови "Золота осінь"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Розробка уроку містить інтерактивні методи навчання

Просмотр содержимого документа
«Конспект уроку з української мови "Золота осінь"»

Урок з української мови 2 клас

Тема. Золота осінь.

Мета. Поглибити знання учнів про осінні зміни в природі. Засвоїти нові слова – назви ознак та явищ природи, розвивати мовленнєві вміння, спостережливість учнів, прищеплювати інтерес до вивчення української мови, виховувати любов до природи та рідного краю.

Обладнання. Проектор, виставка дитячих малюнків, муляжі фруктів, овочів.

Хід уроку.

І. Організація класу.

Вже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав,

Тож і ти часу не гай,

Працювати починай.

ІІ. Робота над розвитком артикуляційного апарату.

  1. Розучування скоромовки

Ло-ло-ло сонечко зійшло,

Ла-ла-ла дівчинка знайшла,

Лу-лу-лу квіточку малу.

  1. Читання слів аналітико-синтетичним способом.

ДА ШК

МА РТА

ТВО Ю НГА

ВСТА ННАТ

  1. Вправа на розширення кругозору.

ЛА СКА

СУ МКА

СО СНА

МА СКА

ПА ЛКА

СА ПКА

СМО ЛА3

ІІІ. Активізація набутих знань.

  1. Загадки про фрукти.

  • Мов маленький м’ячик, Висить, а не скаче, Рум’яне, гладеньке, На смак солоденьке. (Яблуко)

  • Лампочка вгорі висіла, Стала смачна, пожовтіла. Діти лампочку зірвали, З апетитом скуштували. (Груша)



  • Поміж листя оксамиту дозрівають серед літа, мов сережки, червоненькі, дрібні ягідки смачненькі. (Вишні)



  • Чи то жовта, Чи то синя Соковита господиня. Чи то сонце, Чи то злива — Пригостить нас влітку… (Слива)



  • На лозі, росою вмиті, зріли грона соковиті. В сонця силоньку черпали, золотистим соком стали. (Виноград)



  • Кавунчики дрібненькі, Смугасті та кисленькі, У колючки вбралися І кущиком назвалися. (Аґрус)



  • Сам жовтенький, соковитий достигає серед літа. Він у джемі, у варенні і солодкий, і приємний. (Абрикос)

  1. Повторення виченої лексики.

(Демонстрація муляжів фруктів, діти називають їх)

  1. Бесіда з учнями.

  • Ці фрукти ростуть на огороді, в саду чи в лісі?

  • Якого кольору слива, яблуко, вишня…..?

  • Що більше за розміром груша чи вишня?

  • Які за формою слива, яблуко…?

ІV. Робота над новим матеріалом.

  1. Відгадування загадки.

Пусті поля, мокне земля, дощ поливає, коли це буває? (восени)

  1. Бесіда з учнями.

  • Яка зараз пора року?

  • Які ознаки осені ви знаєте?

  • Назвіть осінні місяці

  • Який зараз місяць?

  • Чому осінь називають золотою?

  1. Оголошення теми і завдань уроку.

  2. Розповідь учителя.

Зараз вересень, перший осінній місяць. Сонце частіше ховається за хмари. Небо вже не таке високе і блакитне, як улітку. По ньому пливуть невеличкі, але важкі сірі хмаринки…(Діти поступово доповнюють розповідь вчителя).

  1. Словникова робота.

  • Важкі сірі хмари

  • Пташки відлетіли

  • Осіннє небо

  • Частіше йде дрібний дощик

  • Опадає листя.

  1. Робота з підручником.

Бесіда за малюнками ст..42

  • Які ознаки осені намальовані на верхньому малюнку?

  • У якому значенні вживається слово ключ?

  • Де відбувається дія?

  • Кого ви бачите на малюнку?

  • Що купує дівчинка?

  • Які ви бачите фрукти? Де вони ростуть?

  • Продовжте речення: Я купую …, …, …

  1. Рольова гра « У магазині»

Під час гри обов язково вживати слова ввічливості, назви фруктів, овочів…

  1. Фізкультхвилинка.

  2. Робота над оповіданням В. Сухомлинського «Як починається осінь» (ст..43)

А) читання оповідання вчителем.

Б) Словникова робота

В) Бесіда за змістом оповідання.

- Чому Осінь названо старшою донькою Діда Мороза?

- Чому пташки бояться Осені?

- Як у народі називається пора, коли летять павутинки?

10. Читання оповідання В. Сухомлинського учнями.

11. Розповідь вчителя про народні прикмети.

- Якщо у вересні гримить грім, то буде довга і тепла осінь.

- Як рясно вродять горіхи, то буде холодна зима.

- Тепла осінь – бути довгій зимі.

12. Демонстрація слайдів про обжинковий обряд.

13. Читання обжинкової пісні «Кругом, женчики, кругом»

V. Підсумок уроку.

- Чому осінь називають золотою?

- Якими би кольорами ви відобразили золоту осінь?

- Намалюйте свій настрій восени.


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!