СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Қазіргі қоғамның рухани -адамгершілік құндылықтары

Нажмите, чтобы узнать подробности

"Қазіргі қоғамның рухани адамгершілік құндылықтары"

Просмотр содержимого документа
«Қазіргі қоғамның рухани -адамгершілік құндылықтары»

Қазақстан Республикасы

Оқу –ағарту министрлігінің

2022 жылғы 27 тамыздағы № 382 бұйрығы

8-қосымша


(білім беру ұйымының атауы)



Оқу сабағының жоспары


Қазіргі қоғамның рухани -адамгершілік құндылықтары

(сабақ тақырыбы)



Модуль/ пән атауы Дүниежүзі тарихы

Дайындаған педагог

2022 жылғы « »

Жалпы мәліметтер

Курс, топ:І,

Сабақ типі:Аралас

  1. Мақсаты, міндеттері:

    Сабақтың мақсаты

    Білімділік : Деректерді талдау негізінде адамзаттың рухани - моральдік қалыптасу қайнар көздерін анықтау. Жалпыадамзаттық адамгершілік құндылықтарының қалыптасу қайнар көздерін анықтау

    Дамытушылық: Жеке тұлғаның пікірін ескеру және әрбір ойдың құндылығын құрметтеу; дереккөзбен жұмыс жасау дағдысын жетілдіру

    Тәрбиелік: Жаһандану заманындағы жалпыадамгершілік құндылықтарды айта отырып, балама шешім ұсыну арқылы қоғамымыздағы ұлттық бірлік, этникалық құндылық, бейбітшілік пен келісім құндылықтарына баулу

    Кәсіби : Түрлі халықтардың этникалық құндылықтарындағы сапа, ұйымшылдық сияқты қасиеттер олардың нарыққа жоғары технологиялық өнімдерді ұсынуына мүмкіндік беріп отырғанын айту, болашақ технологиялық процестерді автоматтандыру біліктілігінің иелері ретінде студенттердің бойынан да осы қасиеттерді көруге назар аудару

  2. Күтілетін нәтижелер

        • Қазіргі әлемдегі жалпыадамзаттық адамгершілік құндылықтардың маңыздылығын түсіндіреді

        • Болашақ адамның адамгершілік бейнесін анықтау арқылы, адамзаттың рухани адамгершілік дамуының мүмкін жолдарын болжайды

        • Жаһанданудың ұлттық мәдени дамуға әсерін талдайды

        • БҰҰ –ның адам құқығы туралы Декларациясындағы бірқатар жалпыадамзаттық құндылықтарды талдай отырып, өзіндік ой айту

  1. Қажетті ресурстар: презентация, кестелер, бағалау парағы,цифрлық дидактика, үлестірмелі қағаздар, оқулық







Үш-ақ нәрсе адамның қасиеті: ыстық қайрат, нұрлы ақыл, жылы жүрек

АБАЙ



Сабақ кезеңі

Педагогтің әрекеті

Студенттің әрекеті

Бағалау

Саралау әдістері

1.Сабақтың басталуы

2 минут

Үй тапсырмасын сұрау

Google Disk цифрлық дидактикасы арқылы

8 минут

Студенттерге психологиялық ахуал тудыру (амандасу, студенттердің көңіл күйлерін білу)

1нұсқа

https://forms.gle/

2нұсқа

KJaAwuDdnXLSHk8o6

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfecXk0lqJvYyJJLxkM5vSrkZhJQ2oJK2UH2PndFdTtxnNz9A/viewform?usp=sf_link

  • Сәлемдесу

  • Оқу құралдарын дайындау


Google Disk сілтемесі арқылы ұялы телефоннан тест сұрақтарына жауап беру

«А» немесе «Б» деңгейін таңдау





Критериалды бағалау

0-100 балл

Нәтижесін электронды тақтаға шығару






Деңгейлік тест тапсырмасы арқылы саралау

2. Негізгі бөлім

Жаңа тақырыпты болжау

«Хикая картасы» әдісі

10 минут


-Балалар, жаңа тақырыпқа кіріспес бұрын, «Аланның оқиғалары» атты сюжетті оқиғалар тізбегін құрастырайық. Сөйтіп жаңа тақырыпты болжап көрелік. Ол үшін экранда картиналар ашылады.Сол бойынша әңгіме құрастырып, бірімізден соң біріміз тұрып, бір сөйлемнен қосып отырамыз

-Ал, ендеше бастайық!

-Жақсы,дұрыс!

«Қолпаштау әдісі»

Диалог және қолдау көрсету негізінде саралау


Жаңа білімді меңгерту

15 минут



Сабақтың жоспары:

  1. Жалпыадамзаттық құндылық

  2. «Адамгершіліктің алтын қағидасы»

  3. Тарихи оқиғалар желісіндегі құндылықтардың трансформациясы

Жоспардың негізгі бөліктеріне тоқталып, слайд арқылы жаңа сабақты меңгерту.

Студенттер жаңа тақырыптың маңызды мәселелерін дәптерге түртіп алады.

-Жақсы,дұрыс!

«Қолпаштау әдісі»

Жаңа білімді меңгертуде тақырыпқа сай сұрақтар қою арқылы қолдау көрсету негізінде саралау

Топтық жұмыс

15 минут

Студенттерді шағын топтарға бөлу.

Топтарда жаңа тақырып бойынша өз бетінше жұмыс істеуге арналған деңгейлі тапсырмалар «Блум конверттері» беріледі.Топ басшысы топ мүшелеріне тапсырмаларды бөліп береді.



Студенттер 4 топқа бөлінеді.

Дескриптор:

Білу және түсіну

Қолдану

Талдау

Жинақтау

Бағалау-ойлау деңгейлері бойынша тапсырмаларды топ көшбасшысы бөліп береді.

Критериалды бағалау

Ойлау дағдыларының деңгейі бойынша

Білу және түсіну

Қолдану

Талдау

Жинақтау

Бағалау

Деңгейлік тапсырмалар арқылы саралау

«Т кестесі» тапсырмасын орындау

15 минут

Қоғамдағы материалдық молшылықтың қалыптасуының жалпыадамзаттық құндылықтарға әсерінің

жағымды жақтары және жағымсыз жақтарын саралап жазу.

Жағымды жақтары

Жағымсыз жақтары

Дескриптор:

Студенттер алдымен берілген тапсырма бойынша өз ойларын кестеге түсіріп жеке жұмыс жасайды, содан соң олар шағын топ ішінде кестерін салыстырып, пікірлеседі, жазғандарын толықтырады. Осыдан кейін тақтада бүкіл сыныпқа ортақ кесте құрастырады. Әр топ бұл кестеге екі-үш пікірін ұсынады.

Қ.б. «Өзіндік бағалау шәкілі»

Әр студентке бағалау шәкілі беріледі, өздеріне баға қояды.

Қолдау көрсету негізінде саралау

LearningApps цифрлық дидактикасы


8 минут



Сәйкестендіру кестесімен жұмыс

Терминдер,

анықтамасы

Ассоциацилар




Электоронды тақтаға шығып студенттер сәйкестендіру кестесін толтырады.

Ынталандыру арқылы бағалау

  • Жарайсың!

  • Мен сабақтағы сіздің жұмысыңызға ризамын!

  • Сіз жақсырақ жұмыс істей алар едіңіз

Қарым-қатынас формалары бойынша саралау

3. Сабақтың соңы

«Құндылықтар шеңбері»

10 минут
















4.Рефлексия

5 минут

БҰҰ –ның адам құқығы туралы Декларациясындағы жалпыадамзаттық құндылықтарды талдай отырып ,құндылықтар шеңберін толтыру.

Шеңберлер:

Жеке құқықтар мен бостандықтар:

Азаматтық құқықтар мен бостандықтар:

Саяси құқықтар мен бостандықтар:

Экономикалық құқықтар мен бостандықтар:






«Болашақ адам бойынан қандай құндылықтарды көргіңіз келеді?»


Студенттер «Құндылықтар шеңберін» толтырады.

Дескриптор:

Студенттер декларация мәтінінен жеке құқықтар мен бостандықтар,

азаматтық құқықтар мен бостандықта,

саяси құқықтар мен бостандықтар,

экономикалық құқықтар мен бостандықтарды бөліп жазады,жүйелейді.


Болашақтағы адамзат бойынан жалпыадамзаттық құндылықтарының қандай қасиеттерін көргіңіз келеді және неліктен?

Ынталандыру арқылы бағалау


Қолдау көрсету негізінде саралау

5.Бағалау





6.Үй тапсырмасы

2 минут

П.64 оқу. «Жалпыадамзаттық құндылықтар не үшін маңызды?» 100 сөзден кем емес эссе жазу


























Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!