СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Алниязова Жанар

Категория: Всем учителям

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок по самопознанию для 8 го казакского класса.Тема: "Іздегенде табылатын қасыңнан"

Просмотр содержимого документа
«Алниязова Жанар»

Бекітемін:

Үшқұдық мектеп-бақшасының оқу-ісі жөніндегі

орынбасары Жетписбаев Ш.С.______________

ПӘН МҰҒАЛІМІ:

Алниязова Жанар Абибуллаевна

ПӘНІ:

Өзін-өзі тану

КЛАСЫ:

8 «а»

САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:

Іздегенде табылатын қасыңнан..........

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:


«ДОС», «ДОСТЫҚ» құндылығы туралы түсініктерін кеңейту. Адал достық пен жалған достықты ажырата білуді үйрету. Дос арасындағы рухани жақындықтың мәнін ұғындыру. Айнала қоршаған ортаға тілеулес, ізгі ниеттерін, өзіндік ойларын ортаға сала білуге, сыни ойлауын дамыту. Жауапкершілікке, сезімталдыққа тәрбиелеу.

КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ:


Достар арасындағы рухани жақындықтың мәнін ұғынады. Айнала қоршаған ортаға тілеулес, ізгі ниеттерін, өзіндік ойларын ортаға сала біледі,сыни ойлауын дамыту. Жауапкершілікке, сезімталдыққа тәрбиеленеді. Өзімшілдік, менмендік әдеттерден аулақ жүруге үйренеді.

ТҮЙІНДІ ИДЕЯ:


Жақсымен дос болсаң жетерсің мұратқа.

Жаманмен дос болсаң қаларсың ұятқа.

Әдіс-тәсілдер:

АКТ, СТО,сергіту сәті, аудио, түрлі-түсті қалам, «серпілген доп» әдісі, сұрақтар, бейне ролик, «бортты журнал» әдісі, «ассоциация» әдісі, джигсо, «веер» әдісі, сұхбаттасу, мәнерлеп оқу, «ойлау себеті» әдісі.

Сабақ кезеңдері / уақыты

Сабақтағы іс-әрекет

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе (сабақ басталмас бұрын оқушылар алдын-ала нені білетіндігін анықтау жұмыстары) 5 минут


Сәлемдесу

(Бүгінгі сабақтың қызықты өтуіне барлығымыз ат салысып отырайық)

Топтастыру ( түрлі- түсті қалам мен сыныпты 3 топқа бөлу)




Аудио Қалам

Үй жұмысын сұрау

« Серпілген доп» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беру

  1. Кешіру-өзгені түсінуге тырысу дегенді қалай түсінесіз?

  2. Өз бойыңызда қандай кемшілігіңіз бар деп ойлайсыз ?

  3. «Біреудің жақсы ісін көрсең, оны ардақтай біл, кінәліні кешіре біл...» осыны сіз қалай түсінесіз? Осы оймен келісесіз бе?


Доп

Сұрақтар

Сергіту сәті

Жаңа тақырыпты бастамас бүрын бойымызды сергітіп алайық



Жаңа материалдың таныстырылымы

5 минут

Қызығушылықты ояту. Видеоролик

-Бұл бейне роликтен не байқадыңыздар ?

-Достың немесе достықтын қандай түрлерін білесіздер?

Жаңа материалды хабарлау.

Ассоциация (кластер) әдісі:


Жалған дос

Адал дос


Дос






-Достың тағы да бір түрі бар – ол виртуалды дос қазіргі тіл мен айтар болсақ агенттегі дос. Бұл жандарға сенуге де сенбеуге де болмайды. Бірі таныс, бірі жат, бірі ашық, бірі жұмбақ болып келеді.
















Үш шапалақ

Бейне ролик



Постер

Жаңа материалды қолдану (сабақта қолданылатын нақты мысалдар, проблемалар, жобалар және т.б. )

30 минут

«Джигсо» әдісі бойынша топтарға тапсырма беріледі.

«ойлан дегенде ойланамыз, топтас дегенде топқа бөлінеміз, бөліс дегенде өз ойымызбен бөлісу»

1 топ: «Веер әдісі» (оқу, веерге түйінді ой жазу)

2 топ: Сұхбаттасу «»

3 топ: «Достық туралы жыр» өлеңді мәнерлеп оқу

Әр топ өз жұмыстарына талдау жасайды.

Топтық жұмыс






Электронды оқулық,

деректер


Дәптермен жұмыс

1 топ: өлең құрастыру «Дос жүрегі» тақырыбына

2 топ: «Менің ойымша нағыз дос......» мысалды жалғастыру

3 топ: «Дос табу оңай-сақтау қиын» достық ережесің құру


Автор орындығы

Үй тапсырмасы

- «Виртуалды дос» шынайы дос болуы мүмкін бе? Өз пікірлеріңді жазу.

- «Саралайын салыстырып»...қазіргі және бұрынғы кездегі достық тақырыбына ауызша журнал дайындау.

- «Доссыз өмір – тұзсыз ас» тақырыбына эссе жазу.



Қорытынды (оқушылардың оқып-үйрену нәтижесін анықтау үшін бағалау тәсілдерін (кері байланыс) қолдану) 5 минут

«Ассоциация әдісі» арқылы қортындылау


Саусақ арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерім


Стикерге жазу

Ән айту

« Жан досым » әнін топпен айту


аудио

Не сәтті өтті?











Не сәтсіз өтті?










Нені өзгерткіңіз келеді?Нені дамыта аласыз?










Скачать

© 2017, 451 6

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!