СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Адабий окуу сабагы. 3-класс Тема: Бир түйүнчөк акча   2-саат

Нажмите, чтобы узнать подробности

Адабий окуу сабагы. 3-класс

Тема: Бир түйүнчөк акча   2-саат

Сабактын тиби: Жаңы билимди калыптандыруу сабагы

Сабактын формасы: аралаш

Сабактын методдору: аңгемелешүү,түшүндүрүү, суроо-жооп,көрсөтмөлүүлүк,китеп менен иштөө, интерактивдүү ыкма.

Сабактын жабдылышы:окуу китеби,сүрөттөр.

Нег. компет-к

Сабактын максаттары

Көрсөткүчү

1.маалымат

тык

                     

“Бир түйүнчөк акча” чыгармасын 2- бөлүгүе окушат, мазмунун түшүнөт;түшүнгөнүн айтып бере алышат; каармандарга мүнөздөмө бере алышат.

-чыгарманы 2- бөлүгүн окушса, мазмунун түшүнүшсө;

-түшүнгөнүн айтып бере алса;

-каармандарга мүнөздөмө бере алышса.

2. Социалдык коммуника

тивдик        

Өз алдынча сынчыл ой жүгүртүүгө,өз оюн эркин, так, көркөм айтууга көнүгүшөт.

-өз алдынча сынчыл ой жүгүртүүгө, өз оюн эркин,так, көркөм  айтууга көнүгүшсө.

 3.Өз алдынча уюштуруу,маселелерди чечүү                 

Адептүүлүккө,чынчылдыкка,боорукерликке тарбияланышат.

-адептүүлүккө, чынчылдыкка, боорукерликке тарбияланышса.

 

Сабактын жүрүшү

Сабактын этабы

Мугалимдин ишмердүүлүгү

Окуучунун ишмердүүлүгү

Компет.

Баалоо

НК

ПК

Уюштуруу:

Мугалим окуучуларды сабакка даярдап, жагымдуу маанай түзөт.

Окуучулар жагымдуу маанай түзүүгө катышат, ага жардам беришет.бири-бирине жылуу сөз айтуу менен.

НК2

 

Ыраазы

чылык билди

рүү

Үй тапшырма

ны суроо

Үй тапшырмасын суроо.

Чынжырча аркылуу түшүнүк сурайт.

Бир түйүнчөк акча 1- бөлүгүн айтып беришет.

НК1

 

НК2

 

НК3

 

ПК3

 

 мактоо

Жаңы темага өбөлгө

 

 Бүгүн биз “Бир түйүнчөк акча” чыгармасынын           2- бөлүгүн окуйбуз. Экинчи бөлүгү кандай болот деп ойлойсуңар?  

Окуя кандай болоорун болжолдоп айтып аракеттенишет.

 

НК2

 

 

 

 

 

ПК3

 

 

 

 

мактоо

 

 

Жаңы тема

1.Чыгарманы окуп берем.

2. Чынжырча окутам.

3. Топтордо жаңырык окутам.

4. чыгарманын башынан, ортосунан окуп берем, окуучулар таап окушат.

Угушат,купуя окушат.

Чынжырчы улап окушат.

Жаңырык бир калыпта окушат.

Токтогон жерин таап,улап окушат.

НК1

 

 

ПК2

 

 

ПК5

Мактоо,

 

Бышыктоо

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Эс алуу көнүгүүсү

 

 

 

 

 

 

 

Суроолор боюнча иштөө:

1.Талант таап алган акча кимдики экен?

2.Анын чындыкты айтканы туура болдубу? Сен таланттын ордунда болсоң эмне кылат элең?

3.Атасы кайда болду экен?

4.Ал акчаны эмне кылды?

5. Талант атасына “Эч кимге айтпайм” – деп убада бербеди беле. Эми эмне болот? Окуяны улантып айтып көргүлөчү.

 

Көнүгүү аткартат

 

1-топ.Венндин диаграммасын түзүшөт.Атасы менен Талантка.

 

2-топ. Синквейн  Талантка.

 

3-Талантка кластер түзүшөт.

 

 

 

 

 

 

 

Суроолорго жооп беришет, ойлорун айтышат.

 

 

 

 

 

 

Кыймыл менен аткарышат.

 

Топторго берилген тапшырмаларды аткарышат.

 

 

НК2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НК3

 

 

 

НК2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПК3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПК1

ПК3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мактоо

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мактоо

 

 

 

 

 

 

 

 

Жыйынтык

тоо

Баалоо

Уй тапшыр.

Топторду баалоо

Окуучуларды билим деңгээлине жараша баалайт.

Окуп түшүнүү

 

Баа койдурушат.

 

 

Үй тапшырма алышат.

 

 

НК3

 

Кол чабуу менен

 

Смайлик

тер

Просмотр содержимого документа
«Адабий окуу сабагы. 3-класс Тема: Бир түйүнчөк акча   2-саат»

Адабий окуу сабагы. 3-класс

Тема: Бир түйүнчөк акча 2-саат

Сабактын тиби: Жаңы билимди калыптандыруу сабагы

Сабактын формасы: аралаш

Сабактын методдору: аңгемелешүү,түшүндүрүү, суроо-жооп,көрсөтмөлүүлүк,китеп менен иштөө, интерактивдүү ыкма.

Сабактын жабдылышы:окуу китеби,сүрөттөр.

Нег. компет-к

Сабактын максаттары

Көрсөткүчү

1.маалымат

тык

“Бир түйүнчөк акча” чыгармасын 2- бөлүгүе окушат, мазмунун түшүнөт;түшүнгөнүн айтып бере алышат; каармандарга мүнөздөмө бере алышат.

-чыгарманы 2- бөлүгүн окушса, мазмунун түшүнүшсө;

-түшүнгөнүн айтып бере алса;

-каармандарга мүнөздөмө бере алышса.

2. Социалдык коммуника

тивдик

Өз алдынча сынчыл ой жүгүртүүгө,өз оюн эркин, так, көркөм айтууга көнүгүшөт.

-өз алдынча сынчыл ой жүгүртүүгө, өз оюн эркин,так, көркөм айтууга көнүгүшсө.

3.Өз алдынча уюштуруу,маселелерди чечүү

Адептүүлүккө,чынчылдыкка,боорукерликке тарбияланышат.

-адептүүлүккө, чынчылдыкка, боорукерликке тарбияланышса.



Сабактын жүрүшү

Сабактын этабы

Мугалимдин ишмердүүлүгү

Окуучунун ишмердүүлүгү

Компет.

Баалоо

НК

ПК

Уюштуруу:

Мугалим окуучуларды сабакка даярдап, жагымдуу маанай түзөт.

Окуучулар жагымдуу маанай түзүүгө катышат, ага жардам беришет.бири-бирине жылуу сөз айтуу менен.

НК2


Ыраазы

чылык билди

рүү

Үй тапшырма

ны суроо

Үй тапшырмасын суроо.

Чынжырча аркылуу түшүнүк сурайт.

Бир түйүнчөк акча 1- бөлүгүн айтып беришет.

НК1


НК2


НК3


ПК3


мактоо

Жаңы темага өбөлгө


Бүгүн биз “Бир түйүнчөк акча” чыгармасынын 2- бөлүгүн окуйбуз. Экинчи бөлүгү кандай болот деп ойлойсуңар?

Окуя кандай болоорун болжолдоп айтып аракеттенишет.


НК2






ПК3





мактоо



Жаңы тема

1.Чыгарманы окуп берем.

2. Чынжырча окутам.

3. Топтордо жаңырык окутам.

4. чыгарманын башынан, ортосунан окуп берем, окуучулар таап окушат.

Угушат,купуя окушат.

Чынжырчы улап окушат.

Жаңырык бир калыпта окушат.

Токтогон жерин таап,улап окушат.

НК1



ПК2



ПК5

Мактоо,


Бышыктоо















Эс алуу көнүгүүсү








Суроолор боюнча иштөө:

1.Талант таап алган акча кимдики экен?

2.Анын чындыкты айтканы туура болдубу? Сен таланттын ордунда болсоң эмне кылат элең?

3.Атасы кайда болду экен?

4.Ал акчаны эмне кылды?

5. Талант атасына “Эч кимге айтпайм” – деп убада бербеди беле. Эми эмне болот? Окуяны улантып айтып көргүлөчү.


Көнүгүү аткартат


1-топ.Венндин диаграммасын түзүшөт.Атасы менен Талантка.


2-топ. Синквейн Талантка.


3-Талантка кластер түзүшөт.








Суроолорго жооп беришет, ойлорун айтышат.







Кыймыл менен аткарышат.


Топторго берилген тапшырмаларды аткарышат.



НК2













НК3




НК2










ПК3















ПК1

ПК3











Мактоо














Мактоо









Жыйынтык

тоо

Баалоо

Уй тапшыр.

Топторду баалоо

Окуучуларды билим деңгээлине жараша баалайт.

Окуп түшүнүү


Баа койдурушат.



Үй тапшырма алышат.



НК3


Кол чабуу менен


Смайлик

тер






Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!