СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

2 санына көбейту жəне бөлу кестесін бекіту. Қимылды ойындар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«2 санына көбейту жəне бөлу кестесін бекіту. Қимылды ойындар»

Тақырыбы: 2 санына көбейту жəне бөлу кестесін бекіту. Қимылды ойындар

Мектеп: 220

Күні: 31.01.19ж

Мұғалімнің аты-жөні: Умбетова М

2в сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Оқыту мақсаттары

2.1.2.4** 2; 3; 4; 5 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу жəне қолдану.

2.5.1.3.Бірдей қосылғыштардың сомасын табуға; мазмұнына қарай жəне бірдей бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдау жəне шығару; кері есеп құру жəне шығару.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

•2-ге көбейту жəне бөлу кестесін біледі жəне қолданады.

Көптеген оқушылар:

•көбейту жəне бөлуге берілген есептерді шығаруда амалдарды дұрыс таңдауды іске асыра алады.

Кейбір оқушылар:

•көбейту жəне бөлуге берілген есептерді өз бетінше құрастырады жəне шығара алады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:2-ге көбейту кестесі қалай құрылғанын түсіндіреді, көбейту жəне бөлуге берілген есептерді шығаруда амалдар таңдауды түсінеді.

Пəндік лексика жəне терминология:

Көбейту кестесі, көбейту мен бөлудің байланысы, көбейту мен бөлуге берілген есептер.

Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы Талқылау:

2 санына көбейту жəне бөлу кестесі қалай құрастырылғанын түсіндіре аласың ба?

Көбейту кестесін есептеулер барысында қалай қолдануға болатынын түсіндіре аласың ба?

Есепті қалай шығаратынын түсіндір?

Есептің шешуін қалай жазатынын түсіндір?

Жазу:

2 санына көбейту жəне бөлу кестесі, есептердің шешуін жазу.

Тірек білім, білік, дағдылар

Көбейту мен бөлу амалдарының мағынасы, 2 санына көбейту жəне бөлу кестесі.

Ресурстар

Оқулық, жұмыс дәптері №3, үлестірмелі материал, маркерлер, доп

Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтастық

Пәнаралық байланыс

Дене шынықтыру

Жоспар

Жоспарланған уақыт (минут)

Жоспарланған іс-əрекет

Ресурстар

Басталуы минут

Психологиялық дайындық

Армысың досым,
Кел, маған қосыл (қолымен шақырады).
Алақанға салып алақан,
Шеңберге бірге тұрайық (қолдарынан ұстайды).
Жер шарындай айналып,
Әлемге жарық сыйлайық (айналады).
Қолымызды көтеріп,
Күннің нұрын алайық (қолдарын көкке созады).
Ортамызда күн нұры,
Құшаққа оны алайық

-Бүгінгі сабағымызға сәттілік , балалар! Орындарыңа отырып, сабаққа дайындықтарыңды тексеріңдер.

Топ ережесі:

1- ереже Бір-бірімізді тыңдаймыз.

2.-ереже Басқаның пікірін сыйлаймыз.

3-ереже Тақырып көлемінде сөйлейміз.

4- ереже Бір-бімізге көмектесу

Үй тапсырмасын тексеру №4 27-бет

№4 Баған түрінде есепте.Тексер

58+19=77 77-19=58

100-79=21 21+79=100

28+62=90 90-62=28

91-43=48 48+43=91


слайд













Сабақтың ортасы


































Сергіту сәті

2 минут




















Сабақты бекіту

5 минут









Кері байланыс

3 минут

Қызығушылығын ояту

«Сиқырлы қобдиша» әдісі

2 санының көбейту кестесін жатқа айт

Көбейтуге кері амал?

Көбейтудің компоненттерін ата?

Бөлудің компоненттерін ата?

Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті?

Егер көбейтіндінің мәнін көбейткіштердің біріне бөлсе

Жаңа сабақ. 2 санына көбейту жəне бөлу кестесін бекіту.

Мақсаты; 2 санына көбейту жəне бөлу кестесін құрастыруды үйренеміз.

«хан талапай» ойыны Екі- екіден сана! Ауызша №1

Есіңе сақта!

2-ге қалдықсыз бөлінетін сандар –жұп сандар

2,4,6,8,10,12,14,15,18, т.б

2-ге бөлінбейтін тақ сандар

1,3,5,7,9,11,13,15,17,19

«Кім білгір? №2

1 топ

20- ға дейінгі жұп сандарды өсу ретімен ата

2,4,6,8,10,12,14,15,18

2 топ

20-ға дейінгі тақ сандарды кему ретімен ата

19.17.15.13.11.9.7.5.3.1

«Кім жылдам?» Дәптермен жұмыс №1

Бағалау критерийі

Көбейтумен бөлу арасындағы байланысты түсінемін.

Бұл амалдардың компоненттерімен нәтижелері арасындағы тәуелділікті білемін.

2 санына көбейту және бөлу кестесін қолдана аламын.

Есептеуде үштен артық қате жібермеймін

«Сең білесіңбе?» Өздік жұмыс.Кестені толтыр №2

Бөлінгіш

14

16

10

12

4

20

Бөлгіш







Бөліндінің мәні

2

2

2

6

2

2

Сергіту сәті

«Кел, ойнайық!» Жұптық жұмыс.Есепте №4

2.7 * 7.2 9.2 * 2.9 3.2 * 12:2

14:7 * 14:2 16:2 * 16-2 8.2 * 6+6

«Ойлайық, ойланайық». Есепті шығар №5

1 топ

18 бала ойнау үшін жұптасып сапқа тұрды.Неше жұп болды?



2 топ

Аулада 14 бала ойнап жүр. Олар теңдей 2 командаға бөлінді. Әр командада неше баладан болды?

Топтық жұмыс

Балалар ойнау үшін әр командаға 3 адамнан бөлінді. 2 командада барлығы неше адам болды?

Жеке жұмыс Есепте

Бөлінгіш

18


14

Бөлгіш


8


Бөліндінің мәні

9

2


2

4:2 9.2

12:2 18:2

10:2 8.2

14:2 6:2

«Рефлексиялық шеңбер»

Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.

Сабақ барысында көңіл-күйіңіз қандай болды? Неліктен?

Бүгін не білдіңіз?

Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз?

Сабақта қандай қиындықтар туындады?

Сабақ аяқталғанда көңіл-күйіңіз қандай? Неліктен?

Үйге тапсырма: дәпт


2 санына көбейту жəне бөлуге кестесі






слайд






















сандар



















кесте










топшамалар








Рефлексиялық шеңбер





Жетістіктер жолағы.



Қабілеті жоғары оқушыларға тапсырма

№5 есеп

Жеке жұмыс Есепте

Бөлінгіш

18


14

Бөлгіш


8


Бөліндінің мәні

9

2


2

4:2 9.2

12:2 18:2

10:2 8.2

14:2 6:2


Көңілді ерекше бөлуді қажет ететін оқушылар тапсырмасы:

№2,4 жеке тапсырма №5 жұптық тапсырма

20- ға дейінгі жұп сандарды өсу ретімен ата

2,4,6,8,10,12,14,15,18

2 топ

20-ға дейінгі тақ сандарды кему ретімен ата

19.17.15.13.11.9.7.5.3.1


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


«Бас бармақ» әдісі, «Шапалақ» әдістерін қолдану арқылы оқушының ішкі уәжін арттырамын, ынталандырамын.

«Рефлексиялық шеңбер»

Жетістіктер жолағы


Сабақ үстіндегі және қимылды ойындардағы қауіпсіздік ережесін түсіндіру























Бекітемін:...............................................

Оқу ісінің орынбасары: Ж.О.Балғазина





























4 Баған түрінде есепте.Тексер

58+19=77 77-19=58

100-79=21 21+79=100

28+62=90 90-62=28

91-43=48 48+43=91







«Тез есепте» ойыны Екі- екіден сана! Ауызша №1

«Кір жайғыш» стратегиясы №2

1 топ

20- ға дейінгі жұп сандарды өсу ретімен ата

2 топ

20-ға дейінгі тақ сандарды кему ретімен ата

«Кел, ойнайық!» Жұптық жұмыс.Есепте №3

1 топ

4:2 9.2

12:2 18:2

2 топ

10:2 8.2

14:2 6:2

«Білгеніңді, дәлелде».Салыстыр №4Тақтамен жұмыс

1 топ

2.7 * 7.2 9.2 * 2.9 3.2 * 12:2

2 топ

14:7 * 14:2 16:2 * 16-2 8.2 * 6+6

«Ойлайық, ойланайық». Есепті шығар №5

1 топ

18 бала ойнау үшін жұптасып сапқа тұрды.Неше жұп болды?

2 топ

Аулада 14 бала ойнап жүр. Олар теңдей 2 командаға бөлінді. Әр командада неше баладан болды?

Топтық жұмыс

Балалар ойнау үшін әр командаға 3 адамнан бөлінді. 2 командада барлығы неше адам болды?







«Тез, ойла» № 6Амалдың белгісіз компонентін ата.Есепте.

Бөлінгіш

18


14

Бөлгіш


8


Бөліндінің мәні

9

2

2



«Кім жылдам?» Дәптермен жұмыс №1

Көбейтумен бөлу арасындағы байланысты түсінемін.

Бұл амалдардың компоненттерімен нәтижелері арасындағы тәуелділікті білемін.

2 санына көбейту және бөлу кестесін қолдана аламын.

Есептеуде үштен артық қате жібермеймін

«Сең білесіңбе?» Өздік жұмыс.Кестені толтыр №2

Бөлінгіш

14

16

10

12

4

20

Бөлгіш







Бөліндінің мәні

2

2

2

6

2

2



























1-шеңбер- білмеймін;

2-4-шеңбер -білемін;

5-6-шеңбер- түсінемін;

7-8-шеңбер -түсінемін және қолдана аламын;

9-10-шеңбер- үйрете аламын.

























2

көбейту

бөлу

бекіту















санына

және

кестесін













Жеттім


талпынамын





















2-ге көбейту кестесін жатқа айт

2 санын 8 рет қосқанда нешеге тең болады?

Бөлудің компоненттерін ата?

Егер көбейтіндінің мәнін көбейткіштердің біріне бөлсе,,,,



Көбейтуге кері амал

көбейтудің компоненттерін ата?

Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті дегеніміз?








Тапсырманы орындай алдым



Аздап қиналдым



Тапсырманы орындай алмадым







Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!